Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 23.7.2009, 22:19   1

Shkrim i cituar Besianė: Xhandarėt serbė shkelin kufirin shqiptar


Korrespondenti i RTK-sė nga Podujeva njofton se nė fshatin Bellosh, i cili gjendet nė brezin kufitar Shqipėri e Veriut – Serbi, mbrėmė rreth orės 20:00 xhandarmėria serbe ka arrestuar tre shqiptare te fshatit Pollatė, tė cilėt nė momentin e arrestimit kanė qenė duke punuar tokat e tyre nė truall shqiptar.

Lajmi konfirmohet nga policia kufitare e shtetit tė Veriut, Ilmi Mehmeti, qė pohoi se nė vendngjarje kanė dalė kufitarėt, xhandarmėria italiane pėr kufirin dhe KFOR-i.

Sipas RTK-sė tė arrestuarit janė dėrguar ne paraburgim nė Serbi dhe ende po mbahen atje.

http://www.rtklive.com/?categoryId=2&newsId=38230
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 21:56.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.