Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 25.7.2009, 22:44   1

Shkrim i cituar ShV: OVL e UĒK-sė do tė merret me ēėshtjet e veteranėve


Ėshtė shuar aktiviteti i organizatės Kėshilli pėr Mbrojtjen e tė Drejtave dhe Vlerave tė Luftės sė UĒK-sė, e themeluar vitin e kaluar. Lajmin e ka bėrė tė ditur Organizata e Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė. Nė komunikatėn e kėsaj organizate bėhet e ditur se e tėrė anėtarėsia i ėshtė besuar OVL-sė.

“Nė takimin e 24 korrikut nė mes bashkėluftėtarėve dhe pėrfaqėsuesve tė tyre tė zgjedhur, Kryesinė e OVL-sė ėshtė pajtuar qė KMDVL tė shpėrbėhet dhe tė shuajė aktivitetin e vet. Ėshtė shprehur besim i plotė i KMDVL-sė, qė Organizata e Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė po i mbron nė mėnyrė dinjitoze tė drejtat e kategorive tė luftės, si dhe pėrkrahja e tyre e plotė qė do t’i japė Organizatės nė tė ardhmen”, thuhet nė komunikatėn e OVL-sė.

KMDVL, u tėrhoq pas serisė sė protestave dhe grevave qė kulminuan me sulmin me molotov ndaj ndėrtesės sė kryeministrisė.

http://www.kohavision.net/index.php?option=com_content&task=view&id=2068...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 08:27.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.