Kthehu   Kreu > Ulknir > Agregat
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 18.7.2006, 05:18   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Punim Kėrkesa


Tema ėshtė pėr kėrkesa albumesh, koncertesh, videosh, etj. pėr shpėrndarje.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 4.8.2006, 02:11   2
Vrana
anėtar/e
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: JackOwaR
Keep of Kalessin - Armada.

Mund ta fusni prap kėtė albumin, ngase e kan formatuar kompjuterin dhe nuk e kam mė.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 4.8.2006, 19:39   3
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Pan.Thy.Monium - Dawn of Dreams
Pan.Thy.Monium - Khaooohs
Horde of Worms - The Uncreation
Internal Suffering - Supreme Knowledge Domain
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.8.2006, 21:21   4
crukthi
 
Mbase gjen ndonjėri nė galeritė e tij Graveland "Fire Chariot of Destruction"...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 19.8.2006, 21:00   5
Behemoth
 
Zėr be! Nuk e dija unė qė tė pėlqekan Coroner. E kom unė kėtė albumin, po deshe t'i gjej 4 tė parėt, por Punishment ėshtė ai mė i hajrit. Nuk e di po sikur nuk ka akorde tė forta thrashi, nuk ta mbush veshin si Bay Area.

Kurse Despair i kom kėrku dhe vet me kohė por nuk i kom gjet - pėr Beyond All Reason u ka pas fol shumė andej nga fillimi i 90ės. Plus qė dhe producent/kitarist vetė ka qenė i famshmi Waldemar Sorychta (producent gjithashtu me albumet e para Unleashed, Samael "Ceremony....", Borknagar "Older Domain", Sentenced + plot tė tjera. Po e gjeti njeri kėtė album do na bėjė nder.


Cjapit, crukthit,

PanThyMonium & Graveland i fus unė sot & nesėr. HoW dhe IS nuk i gjej. Kto kolumbianėt u dukan tė fuqishėm, duhen gjet.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 25.8.2006, 01:30   6
Epirot
 
Mė duhen "VON", po askund nuk jam ka mundem m'i gjet. Nė qofse i ka ndokush mė kishte kry pun tė madhe.

Me t'mira.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 26.8.2006, 23:24   7
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Citim:
Thėnė nga Vrana

Keep of Kalessin - Armada.

Mund ta fusni prap kėtė albumin, ngase e kan formatuar kompjuterin dhe nuk e kam mė.
https://vargmal.org/showthread.php?p=173


Citim:
Thėnė nga Cjapi

Pan.Thy.Monium - Dawn of Dreams
Pan.Thy.Monium - Khaooohs
https://vargmal.org/showthread.php?t=63


Citim:
Thėnė nga crukthi

Mbase gjen ndonjėri nė galeritė e tij Graveland "Fire Chariot of Destruction"...
https://vargmal.org/showthread.php?t=56


Citim:
Thėnė nga Epirot

Mė duhen "VON", po askund nuk jam ka mundem m'i gjet. Nė qofse i ka ndokush mė kishte kry pun tė madhe.
https://vargmal.org/showthread.php?t=104
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.9.2006, 17:05   8
HekurrThyesi
 
Kush do ma gjej ēik albumin e fundit tė Iron Maiden - A Matter Of Life And Death

Kėrkoj dhe 2-3 albume nga Iced Earth. Nqs ka mundėsi shtoni dhe ndonjė video,qoftė nga koncerte live ose videoklip... Ju faleminderit shumė...

\m/ \m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.9.2006, 20:29   9
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Meqėnėse edhe vetė titulli ėshtė "Njė ēėshtje pėr jetė a vdekje" u gjetėn disa vėnde ku mund tė merret albumi.

Iron Maiden (2006)

Lidhje nr.1
( e ke mė tė thjeshtėn, se nuk e pret pothuajse fare)

pastaj, (thjesht si rezerva) ke dhe:

Lidhje nr.2 (duhet tė shkosh te lidhja --> Download for free with FileFactory Basic)

Lidhje nr.3 (duhet tė presėsh 35 sekonda, deri sa tė krijohet lidhja pėr ta shkarkuar)
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.9.2006, 22:53   11
HekurrThyesi
 
Rrofshi ēuna..!!

\m/\m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 3.9.2006, 22:13   12
Behemoth
 
E di kė tė mė gjeni juve mua? Cronian - "Terra", projekt studio i Vintersogve & Oystein Brunit (tė dy me Borknagar) qė me ēfarė lexova unė ėshtė tip "challenging personal journey into the arctic terror". Kompozuar e inēizuar nėn temperaturėn -30°C pėr tė reflektuar ashpėrsine e natyrės nėpėrmjet muzikės. Interesante apo jo?

Borknagar mė pėlqejnė qamet kėshtu qė shpresoj Cronian tė mos mė zhgėnjejnė.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 3.9.2006, 23:52   13
kalimtar/e
 
Citim:
Thėnė nga Behemoth

Cronian - "Terra", projekt studio i Vintersogve & Oystein Brunit (tė dy me Borknagar)
http://rapidshare.de/files/21278462/...FIRMA.rar.html
fjkl: claude

http://www.megaupload.com/?d=3XMTP6VU
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 6.9.2006, 06:10   14
darwin
anėtar/e
 
darwin
 
Anėtarėsuar: 7.2006
mė sė fundi:

Despair - Beyond All Reason

Ndrio, shkarko WinRar qė tė mos hutohesh se ēfarė duhet tė bėsh me skedarin.


Kėrkohet nga Mithras (death metal, anglezė) vetėm albumi "Forever Advancing... Legions", sepse albumin tjetėr tė kėtyre, "Worlds Beyond The Veil", e kam.

faleminderit paraprakisht
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.9.2006, 19:08   15
Behemoth
 
General Surgery (SWE) - Death suedez i shkollės sė vjetėr
1991 - Necrology
2006 - Left Hand Pathology
Kam versionin e 93-shit qė ka 2 kėngė mė shumė. Shifni mos na gjeni kėtė tė riun.


Darwin, albumin e parė tė Mithrasve s'po e gjej dot. E dija qė ka qenė diku, se e pata parė para ca kohėsh, po siē duket do e ken heq. Vetėm i dyti ėshtė aty, po atė e ke ti.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.9.2006, 22:48   16
kalimtar/e
 


GENERAL SURGERY - Left Hand Pathology (2006)
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 18.9.2006, 00:40   17
Behemoth
 
Citim:
Thėnė nga DreamweaverGENERAL SURGERY - Left Hand Pathology (2006)
Fuqishėm, rrofsh!!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 23.9.2006, 14:01   18
Geg
 
Behemoth, a ke kohe t'mė gjesh Pagan Heritage (BM)? Problemi qėndron se nuk i shkarkoj dot nga ky laptop i mpi, kshu qė kur tė shkojmė te Watain, po i pate bo, do tė bėj dush me birra.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 23.9.2006, 22:06   19
Behemoth
 
Plako, po kta vetėm 1 demo me 5 kėngė paskan nxjerr para 4 muajsh. Komplet demon nuk e gjeta, por te MySpace ke 3 kėngė (1 nga demo). Primitiv fare, fuqishėm. Zėri mė nxjerr mallin e Darkthronve tė hershėm, apo disi Diabolical Fullmoon Mysticism. Plako, 3 prej 5 kėngėsh mirė i ke tani pėr tani.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.9.2006, 22:51   20
crukthi
 
Pėrshėndetje tė gjithėve. Ka dalė njė album i ri i Anata - The Conductor Departure. Death teknik. Po e zhvarrosėt dot gjėkundi hidheni ta shijojmė nė shpellat e VARGMAL-it.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:57.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.