Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 26.7.2009, 16:23   1

Shkrim i cituar Vlorė: Volum me orar pėr diskotekat


Pas ankesave tė njėpasnjėshme tė banorėve tė Vlorės, por edhe tė pushuesve, vihet orar pėr diskotekat verore. Dy orė muzikė me zė tė lartė dhe nė pjesėn tjetėr, volumi duhet tė pėrshtatet si pėr tė qenė nė njė ambient tė zakonshėm.

Ky ka qenė vendimi mė i fundit nė lidhje me diskotekat verore tė Vlorės. Vendimi parashikon tė gjithė linjėn e bregdetit tė Vlorės, ku lokalet dhe diskotekat do tė jetė nėn kontrollin e vazhdueshėm tė policisė.

Grupe tė gatshme tė shėrbimeve policore kanė nisur "tė trokasin" prej disa ditėsh nė ēdo disko, pėr tė kujtuar drejtuesit e saj qė tė ulin muzikėn nė nivele minimale, aq sa tė dėgjohet vetėm brenda ambienteve tė diskotekave.

http://www.panorama.com.al/index.php?id=30967
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 22:05.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.