Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 7.8.2009, 01:50   1

Shkrim i cituar Tiranė: AAK - PD nėnshkruajnė memorandum bashkėpunimi


Kreu i AAK-sė nė shtetin e Veriut, Ramush Haradinaj, dhe kreu i Partisė Demokratike nė shtetin Perėndimor, Sali Berisha, kanė nėnshkruar tė enjten nė Tiranė njė Memorandum Bashkėpunimi.

Nėpėrmes njoftimit pėr shtyp, AAK vė nė dukje se memorandumi synon zhvillimin e bashkėpunimit mė tė ngushtė midis dy partive politike, nė bazė tė programeve dhe orientimit politik tė qendrės sė djathtė.

Ky ishte takimi i dytė nė Tiranė, mes dy krerėve politikė, qė nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare nė shtetin Perėndimor, mė 28 qershor.

http://www.gazetaexpress.com/index.p.../12758/C4/C13/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 10:19.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.