Kthehu   Kreu > D1 > Punishte > Tė reja
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 20.8.2009, 22:39   1

Shkrim i cituar Faqe pėr historinė e Shqipėrisė Veriore 1960-70


Citim:
Sot (e enjte), me datėn 20 gusht 2009, nė orėn 12:00, nė Teatrin “Dodona”, do tė bėhet inaugurimi i faqes sė internetit www.kosovahistory.com.

Me kėtė rast do tė marrė pjesė Ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, z. Valton Beqiri, dhe z. Hans – Dieter Steinbach, Ambasador i Gjermanisė nė Kosovė.

Faqja e internetit www.kosovahistory.com prezanton historinė e Kosovės sė viteve tė 60 – ta dhe tė 70 – ta nė njė format tė re, pėrmes videove tė shkurtra, nė tė cilat njerėz nga Kosova tregojnė se si i kanė pėrjetuar kėto dy dekada. Ata flasin pėr tema tė ndryshme tė asaj kohe, si: jeta familjare, ngjarjet kulturore, edukimi, kushtet e punės, jetesa bashkė me grupet tjera etnike dhe pėr ngjarje tė tjera tė rėndėsishme politike.

http://www.gazetaexpress.com/index.p.../13629/C6/C22/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.8.2009, 22:39   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
S'duket tė jetė funksionale...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 05:50.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.