Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 6.9.2009, 19:15   1

Shkrim i cituar Dyfishohet qarkullimi mes dy shteteve shqiptare


Prej hapjes sė Rrugės sė Kombit pėr qarkullim, numri i personave qė kanė kaluar nė pikėn kufitare tė Vėrmicės ėshtė rritur mbi 200%. Po ashtu janė dyfishuar tė ardhurat nga importi i mallrave pėrmes kėsaj pike doganore. Vetėm gjatė muajit korrik, nga shteti i Veriut nė shtetin Perėndimor dhe anasjelltas kanė kaluar 536 mijė vetė dhe 122 mijė vetura.

Sipas zėdhėnėsit tė policisė sė ShV, Arbėr Beka, veē lėvizjes pėr pushimet verore drejt bregdetit, nė rritjen e numrit ka ndikuar dhe zgjedhja e mėrgimtarėve qė tė hyjnė nė shtetin e Veriut pėrmes Rrugės sė Kombit nga portet shqiptare.

http://www.gazetaexpress.com/index.p.../14711/C4/C14/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 00:01.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.