Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 5.11.2009, 20:51   1

Shkrim i cituar ShP: Lista e projekt-investimeve i shkon 27 shteteve


Citim:
Ministri i Ekonomisė dhe Tregtisė u ka dėrguar kėto ditė njė letėr 27 pėrfaqėsive diplomatike, brenda sė cilės pėrmbahej plani i investimit pėr katėr vitet e ardhshme.

"U kam bėrė me dije ambasadave planin tonė tė privatizimeve, koncesioneve, parqeve industriale dhe gjithēka qė mund tė investohet nė Shqipėri", tha ministri Dritan Prifti.

Ai shprehu keqardhjen mbi faktin se nė tendera tė rėndėsishėm, prania e biznesit me oferta ėshtė shumė e vogėl.

"Kuptoj qė ėshtė krijuar mentaliteti i tenderit tė paracaktuar, por ju garantoj se tashmė ēdo gjė do tė jetė transparente", theksoi kreu i Ekonomisė.

http://www.gazeta-shqip.com/artikull.php?id=74855
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim


Pėrdorimi i ēėshtjesOra nė Shqipėri ėshtė 05:52.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.