Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 16.8.2006, 16:30   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Ingurgitating Oblivion


"Harresa Gllabëruese" lun shkollën e vjetër të death-it në shtigjet e Morbid Angel-ve dhe Immolation-ve. Jonë nga Oldenburgu, një qytet si puna e emrit të grupit, diku nga veri-perëndimi i Gjermanisë. Bëhet fjalë për albumin "Voyage towards abhorrence". Ritmi është i moderum dhe pothujse gjithë kohës theksohet me bateri deathi floridian. Në fragmente të ndryshme ka dhe ngjyrime "gore", po të zbehta.

Emri:  ingur1.jpg
Shikimet: 61
Madhėsia:  11,0 KB Emri:  ingur3.jpg
Shikimet: 57
Madhėsia:  12,7 KB

Nji vështrim i përgjithshëm është se këta janë standardë sa s'bëhet, por që s'iu del për keq sepse "shpalosjen" e albumit dhe të këngëve nga njona te tjetra e kanë të përpunume mirë. Me fjalë të tjera tip shndërrimesh gjeologike nga noi krater aktiv vullkanor. Llavë, zhurmë, tmerr, saqë krahasimi i saktë i grupit do qe "grykë krateri"! Ia nisin ngadalë dhe ndërsehen nga të katër anët. Ca si të panjof, po për mu nga më të mirët në Evropë në këto momente!

Dëgjim i detyrum për të gjithë.

Fq. : http://www.ingurgitating-oblivion.de/


Ingurgitating Oblivion - Voyage Towards Abhorrence (2005)
http://www.badongo.net/file/2179913
FhG256St (GJ)
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 17:51.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.