Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 16.8.2006, 17:33   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Martyr


Martyr-ėt jonė kanadezė nga Kebeku. Normalisht kanadezėt njihen pėr grupe "kopjace" kėshtu qė s'duhet me prit origjinalitet, po tė paktėn kanė teknikė dhe ekzekutim. Albumi qė kom kap sot quhet "Warp Zone" ne hapet me i kongė qė tė kujton Death-ėt nga periudha teknike, dmth diku albumet e mesit. Konga e dytė hyn me ritme tė shkėputura, vokale death dhe masnej tip Shuldineriane.

Emri:  maquisart_11_03_00_band5.jpg
Shikimet: 169
Madhėsia:  17,9 KB

"You let your flaws dictate your laws
Sentencing is your role corrupted is your soul
No one to blame, you played the game
Don't come to claim the souls you stained"


Vazhdimi i albumit ėsh teknikė e lartė heavy-death stil Atheist dhe Cynic. Ka shumė variacione gjatė kompozimit, gjo qė tė detyro tė rrish me veshėt ngref. Prej kėsaj nuk tė ikėn me asigjo interesi - po me siguri qė varet dhe nga dita. Sido me qenė, ia vlejnė njė dėgjim se e kanė marrė metalin mbarė e prapė nga minierat nė metalurgji, nga mineralet deri n' shkrirje, dmth s'kanė lonė akord pa lodh e pa provu. Normalisht pėr ata qė kanė nai pikė tė dobėt pėr kėt stil, Martyr-ėt s'duhet me i hum.

"Remove the mask, Remove the dust, Forget the past
Ravaged is the cortex
Panicked and distressed
Instinctive reflex
Sudden urge to forget

Illegal operations
Illogical solutions
Existential problems
Shutting down the system"


Siē thonė dhe rrotull: "Martyr = instrumental proficiency!"

Fq: http://www.martyr-canada.com/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.2.2007, 12:11   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Martyr - Warp Zone (2000)
http://www.badongo.net/file/2182267
FhG256St (GJ)
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 7.2.2007, 12:19   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Martyr - Feeding the Abscess (2006)
http://rapidshare.com/files/11307198/m-fta.rar
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 03:00.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.