Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 16.8.2006, 17:51   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Arkhon Infaustus


Fillojnė me tė ēirrura skicofrenike po nė volum tė ulėt. Arkhon Infaustus, parizienė, albumi "Perdition Insanabilis", nji hibrid black-death pėrpos qė i tradhton bateria qė ano mė shumė nga mortja. Zōni ėshtė ca si i mbyt, mund tė thush i mbulum me dhé, megjithse "mytja" e plotėso kuptimin. Naiherė tė japin pėrshtypjen e Nile-ve po kanė shtresim tė zi melodik nga mrapa, njė shtresim qė ndodh vetėm nė grupe evropiane dhe vetėm nė NSBM (qė kta s'jonė). Kjo amalgama, frankve, si kinkaleristė historikė, i del natyrshėm dhe ndėrthurja ngja me origjinalitet tė pastėr.
Emri:  toxic_sta_2.jpg
Shikimet: 72
Madhėsia:  36,1 KB


Kompozimi ėshtė standard; pra, hapje, zhvillim e mbyllje. S'kanė befasi shitpordhse, kėshtu qė metet qė tė justifikohen nga ana muzikore. Pėr fatin tonė aty e qesin veten siē duhet. Kujdes zōnin ktyne, se ca grupeve qė t'iu shofėsh ngjyrat duhet t'i nigjosh nė pyll...

Ideja kryesore kėtu ėshtė death i errėt, vdekje mesnate. Kėt atmosferė kanė arrit. Aty qėndron dhe thelbi i Arkhon Infaustus-ve.

Mes tė tjerash kanė variacion ritmik. D.m.th. kanė kongė tė shpejta, shumė tė shpejta, kanė tė tjera Nile-zvarritėse qė masnej shndėrrohen nė BM. Kto pėrshtypjet janė pėr kėt album. Kėto ditė po kėrkoj dhe pėr tė parat. Nuk i kisha dėgju tėrė kėto kohė dhe m'duket se paskam humb. Tėrheqės deri nė fund.

"Do you remember what you've never known?"


Fq: http://www.arkhon-infaustus.com/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 14:26.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.