Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Infrastrukturė
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 5.12.2009, 18:45   1

Shkrim i cituar Tiranė: Platformė postare V-P-L


Citim:
Platformė postare Kosovė-Shqipėri-Maqedoni

Tiranė – Posta Shqiptare do tė firmosė njė platformė rajonale me Postėn e Kosovės dhe atė tė Maqedonisė.

Drejtuesit e Postave tė Shqipėrisė, Kosovės dhe Maqedonisė janė takuar pėr tė diskutuar thellimin mėtejshėm tė mardhėnieve tė bashkėpunimit mes tre operatorėve tė shėrbimit postar nė rajon nismė e cila ka njė synim: implementimin e plotė tė standardeve te komunitetit evropian nė shėrbimet postare.

“Duke u bashkuar nė tregun e shėrbimit postar, nė politika rajonale si; nė politikėn e ēmimeve ashtu dhe tė bashkėpunimit, tė trajnimit pėr ndryshimin e mentalitetit si dhe rinovimit tė teknologjisė. Ne mund tė jemi pjesė e projekteve tė pėrbashkėta. Skicuam konstruksionin e bashkėpunimit tė ardhshėm i cili do konsistojė nė rang departamentesh dhe nė nivel drejtorish qendrore”, theksoi drejtori i Pėrgjithshėm i Postės Shqiptare, Arqile Goreja.

Ndėrkohė, gjatė sė shtunės do tė bėhet edhe njė binjakėzim midis Postės sė Durrėsit dhe asaj tė Prizrenit. Ndėrkohė qė brenda muajit dhjetor do tė ketė njė binjakėzim mes Postės sė Korēės dhe asaj tė Ohrit.

http://www.gazetastart.com/lajm.php?...alitet&nr=8458
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 00:00.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.