Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 22.12.2009, 22:33   1

Shkrim i cituar Perėndimor: 465 vendime tė pabotuara nė Fletoren Zyrtare


Citim:
Monitorimi: Nė tre vjet, 456 vendime tė pabotuara nė Fletoren Zyrtare

Qendra pėr Ēėshtje tė Informimit Publik, ĒIP, shpalli dje rezultatet e Monitorimit pėr botimin e akteve tė Kuvendit dhe tė Kėshillit tė Ministrave nė Fletore Zyrtare 2006-2007-2008.

Nga verifikimi i ndėrmarrė nė kuadėr tė kėtij projekti monitorimi, nė mėnyrė tė pėrmbledhur rezulton se gjatė tre viteve nuk janė botuar nė Fletore Zyrtare tė gjitha ligjet qė ka miratuar Kuvendi dhe qė janė dekretuar nga Presidenti i Republikės.

Nga verifikimi i ndėrmarrė nė kuadėr tė kėtij projekti, nė mėnyrė tė pėrmbledhur rezulton se gjatė tre viteve, 2006, 2007 dhe 2008 nuk janė botuar nė Fletore Zyrtare tė paktėn 8 akte normative (me fuqinė e ligjit) tė miratuara nga Kėshilli i Ministrave, konkretisht:

Akti Normativ i Kėshillit tė Ministrave nr 1, miratuar nė vitin 2006, Akti normativ i Kėshillit tė Ministrave nr 3, miratuar nė vitin 2008, Akti normativ i Kėshillit tė Ministrave nr 4, miratuar nė vitin 2008, Akti normativ i Kėshillit tė Ministrave nr 5, miratuar nė vitin 2008, Akti normativ i Kėshillit tė Ministrave nr 6, miratuar nė vitin 2008.

Tė paktėn 3 akte normative tė Kėshillit tė Ministrave me numėr mė tė madh se “7”, miratuar gjithashtu nė vitin 2008.

Nga verifikimet e bėra rezulton se po gjatė kėtyre viteve nuk janė botuar nė Fletore Zyrtare tė paktėn 465 Vendime tė Kėshillit tė Ministrave.

Konkretisht nuk janė botuar nė Fletoren Zyrtare, 109 VKM tė miratuara gjatė vitit 2006, 85 VKM tė miratuara gjatė vitit 2007, 270 VKM tė miratuara gjatė vitit 2008. Qė tė gjitha kėto 465 VKM tė pabotuara janė identifikuar si titull dhe si pėrmbajtje.

http://www.ballkan.com/index.php?pag...ws&newsID=3296
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 12:10.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.