Kthehu   Kreu > D1 > 1757-2012: Shtetet Shqiptare > 1943-1944: Mbretėria II (Shqipėria e bashkuar II)
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 11.2.2010, 23:54   1
Suat
 

Kėrēova e vitit 1943 (zhvillim) (foto)
Ėsht shum interesant nėse i vini re asaj pllakės ku shkruan ''Tregu Shqiptar''..
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.2.2010, 11:09   2
kalimtar/e
 
Suat, mund ti plotėsosh me nai informacion ngjarjet e atyre muajve? Ndonjė kujtim tė personave qė i kanė jetu. Nėse je prej anej gjithmon. Dhe nė lidhje me foton, ku e ke gjet, dhe ekziston pa fjalėt mbi tė apo ashtu me gėrma ėshtė botuar?
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 19.2.2010, 00:27   3
Celik
 
Unė jam nga Kėrēova, dhe kur e pash kėtė fotografi, me tė vėrtet u befasova, sepse nuk kam pa njė fotografi tė tillė tė vjetėr. Me njė her e thirra mixhėn tem, dhe e pyta kush jan kėta burra. Njė prej kėtyre burrave duhet tė jet Mefaili Madh, dhe njė tjetėr esht Afmet Hoxha nga fshati Serbic (Kastrioti).

Suad, si tė mundesh me tregu ku e ke gjet kėtė fotografi tė mirė?

Ndryshuar sė fundmi nga VNf : 4.5.2012 nė 14:05. Arsyeja: alfabet

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 5.11.2012, 01:19   4
rrėqebull
anėtar/e
 
rrėqebull
 
Anėtarėsuar: 2.2012
Tjetėr pamje nga Kėrēova vitin nuk e di
Bashkėngjitje
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Kercova Dance and Costume.JPG
Shikimet:	419
Madhėsia:	35,4 KB
NNJ:	4017  
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:19.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.