Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Territor
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 18.2.2010, 06:47   1

Shkrim i cituar Tiranė: Ngrihet koalicioni kombėtar pėr mjedisin


Citim:
Ngrihet koalicioni kombėtar pėr mjedisin

Ēėshtjet e mjedisit do tė diskutohen dhe marrin zgjidhje nga koalicioni kombėtar pėr mjedisin, i cili ngrihet pėr herė tė parė nė vendin tonė. Si njė nga anėtarėt e kėtij koalicioni zėvendės ministri i Mjedisit Taulant Bino u shpreh se problemet mjedisore tashmė janė me karakter urban ndaj koalicioni i krijuar ėshtė njė domosdoshmėri.

Koalicioni Kombėtar pėr Mjedisin pėrbėhet nga pėrfaqėsues tė politikės, shoqatave jo qeveritare, pėrfaqėsues tė bisneseve dhe shoqėrisė civile.

http://www.tvklan.tv/lajmi.php?id=9396
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 17:46.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.