Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Kolonizim > ZONA 1 > Verior
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 24.2.2010, 03:50   1

Shkrim i cituar Z1: Prishtinė: Gjykata e Lartė nė krizė


Citim:
Jep dorėheqjen nga Gjykata Supreme, Tahir Rrecaj

Prishtinė, 23 shkurt - Kryetari i KZAP-it, Tahir Rrecaj, ka dhėnė dorėheqje nga pozita e gjykatėsit nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės. Rrecaj e ka konfirmuar kėtė pėr Kohavisionin.

Sipas tij, arsyeja e dhėnies sė dorėheqjes ėshtė se nuk ėshtė pajtuar me, siē i quan ai, shkeljet e rėnda qė janė bėrė gjatė procesit tė riemėrimeve nė gjyqėsor.

Kreu i KZAP-it thotė se njė varg presionesh nė punėn prej gjykatėsi dhe pakėnaqėsia me procesin e riemėrimeve nga Komisioni Ndėrkombėtar Gjyqėsor Prokurorial dhe Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės e kanė shtyrė atė qė tė japė dorėheqjen.

Dorėheqja e Rrecajt thellon edhe mė tej krizėn e mungesės sė gjykatėsve nė Gjykatėn Supreme tė Kosovės, e cila nė fazėn e parė tė riemėrimeve nuk ka arritur tė pėrmbushė as gjysmėn e numrit tė nevojshėm.

http://www.koha.net/index.php?cid=1,7,12719
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:55.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.