Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 29.1.2007, 17:09   1
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Death Metal Pessimist


Black/death agresiv nga SH.B.A.


Ndryshuar sė fundmi nga mesdimr : 29.6.2007 nė 07:33. Arsyeja: foto

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.1.2007, 17:10   2
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Black Metal Pessimist - Blood For The Gods (1999)
http://www.badongo.com/file/2118673
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.1.2007, 19:36   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Pash nerin ēa po m'shofin sytė! Kush nuk e merr kėt album, pėrjashtohet nga Dega!

Dhe mos boj gafa tė tilla me BM(!) qė natyrisht do jetė DM kur tė hedhėsh prapė sytė. Ku etiketa e saktė osh nė fakt DFM, F pėr fuckin'.

http://www.pessimist.com
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 30.1.2007, 07:02   4
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali
Ja paskam qėllu me sa duket... po do ketė rrymė tjetėr prurjesh me grupe tė tjera...
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:12.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.