Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Arsim
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 13.5.2010, 16:21   1

Shkrim i cituar Universiteti i Vlorės


Mbulim.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 13.5.2010, 16:22   2
Citim:
Universiteti i Vlorės, hapen tri degė tė reja studimi

Programet e studimit “Matematikė-Fizikė”, “Shkenca kompjuterike”, dhe “Akuaristikė”, do tė jenė tri degė tė reja studimi qė do tė ofrohen nga Universiteti i Vlorės nė vitin akademik 2010–2011.

Vendimi ėshtė marrė dje nga qeveria. Sipas vendimit tė qeverisė, nė pėrfundim tė kėtyre programeve tė studimit do tė lėshohen, pėrkatėsisht, “Diplomė e Nivelit tė Parė, DNP, nė Matematikė-Fizikė”, “Diplomė e Nivelit tė Parė, DNP, nė Shkencat kompjuterike” dhe “Diplomė e Nivelit tė Parė, DNP, nė Akuaristikė”.

Programet e studimit tė ciklit tė parė realizohen me 180 kredite,(ECTS), dhe kohėzgjatja normale e tyre ėshtė 3 vite akademike.

http://www.gazeta-albania.net/news.php?id=26369
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:07.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.