Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 7.6.2010, 21:41   1

Shkrim i cituar 1244 ishuj :)


Citim:
1244 ishujt kroat zemėrojnė serbėt

Opinioni serb ėshtė shqetėsuar me fushatėn turistike kroate, sipas sė cilės “Kroacia ka 1,244 ishuj”. Kjo, ngase ky numėr paraqet numrin e Rezolutės sė OKB pėr Kosovėn.

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	1244-ishuj-kroacia.jpg
Shikimet:	179
Madhėsia:	60,0 KB
NNJ:	2593

Bėhet fjalė pėr njė fushatė pėrmes tė cilės Kroacia po reklamohet nė Evropė, si njė shtet me shumė ishuj, ndonėse, pa i menduar ‘specifikat e tregut’, ajo kėshtu po reklamohet edhe nė Serbi. Dyshimin se megjithatė bėhet fjalė pėr provokim, e zgjon edhe fakti se informacion tė ndryshme flasin pėr njė numėr tjetėr tė ishujve. Sipas disa burimeve, Kroacia ka 1185, ndėrkaq sipas disa tė tjerave 1246“, shkruante tė hėnėn gazeta serbe ‘Pres’.

http://www.gazetaexpress.com/web/ind.../32105/C5/C18/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 08:24.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.