Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 18.7.2006, 09:59   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Vė re! Dijeni pėr ngarkimet & shpėrndarjen


Shpėrndarja

- Pėr vėnien e albumeve do tė pėrdoret njė ēėshtje pėr grup.
- N.q.s. ka kėrkesa pėr gjetje albumesh, do tė pėrdoret rėndom ēėshtja e kėrkesave.
- Pėr njohje grupesh do tė pėrdoren ēėshtjet: Nė zemėr tė katakombeve, pėr black dhe doom, Death brutal (teknik), pėr death (nė danėn Metal); dhe Heavy/Thrash/Speed & Power, pėr gjithė nėnllojet e tjera (nė danėn Agregat).
- Grupet shqiptare nė danėn Promo.Pėrftues (mp3/flac/wv)

http://www.exactaudiocopy.de/ - Exact Audio Copy
- http://flac.sourceforge.net/ - Flac
- http://www.wavpack.com - WavPack

http://www.audiograbber.com-us.net/ - Audiograbber
- http://www.filewatcher.com/m/ra-code...04070.0.0.html - Fraunhofer GIIS Mp3 codecArkivues skedarėsh .rar e .zip

http://www.7-zip.org/ - 7zip
http://www.izarc.org/ - Izarc
http://rarlab.com/ - Winrar (pagesė)Bujtės skedarėsh
Parapėlqehen ato qė kanė llogari pėr mbarėshtimin e skedarėve tė ngarkum.

http://www.mediafire.com/ => 100mb/skedar
http://fileho.com/ => pa kufi

http://www.badongo.net/ => 1 gb/skedar
http://filewind.com/ => 500 mb/skedar

http://www.megaupload.com/ => 500mb/skedar
http://www.zshare.net/ => 100mb/skedar
http://www.oxyshare.com => 700 mb/skedar
http://depositfiles.com/en/ => 250 mb/skedar
http://sharebigfile.com/ => 500 mb/skedar
http://rapidshare.com/ => 300 mb/skedarBujtės fotosh
(Anėtarėsohu dhe mbarėshtoji atje fotot.)

http://www.imageshack.us - me miniatura
http://www.photobucket.com/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 25.1.2007, 20:54   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Standardi i paraqitjes pėr albumet, qė tė minimalizohet estetika dhe tė ruhet funksionaliteti i shkrimeve ėshtė:
  1. Hapet njė ēėshtje pėr grup.
  2. Shkrimet mundėsisht tė kenė dhe ndonjė koment tė shkurtėr paraqitjeje tė grupit apo tė albumit qė sillet.
  3. Albumet tė kenė faqosjen si mė poshtė:

Citim:
Emri i grupit - Titulli i albumit (Viti)

[miniatura]

http://nyja.pėr.shkarkim
Miniatura ėshtė kopertina e bashkėngjitur e albumit. Futni kodin pėrkatės pas ngarkimit tė fotos nė shkrim.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.3.2009, 16:31   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Dėgjues

http://aimp.ru - Aimp
http://quinnware.com/ - Quintessential Player
http://winamp.com/player/free.php - Winamp
http://un4seen.com/xmplay.html - XMPlay
http://foobar2000.org/ - Foobar2k


Shikues

http://www.videolan.org/vlc/ - VLC
http://www.gomlab.com/eng/ - GOMPlayer
http://www.kmplayer.com/forums/forumdisplay.php?f=25 - The KMPlayer


Ngarkues/shkarkues

Torrent: http://www.utorrent.com/ - µTorrent
ED2K: http://scarangel.sourceforge.net/ - ScarAngel (Emule MOD)
DC: http://dcplusplus.sourceforge.net/ - DC++
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:07.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.