Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 29.11.2010, 11:40   1

Shkrim i cituar BE: Komisar Barroso vė alarmin kundėr nacionalizmit


Citim:
BE: Rritje e shpejtė e ekstremistėve nė Evropė

Kryetari i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso tėrhoqi vėrejtjen se kontinenti po ballafaqohet me rritjen e shpejtė tė populizmit, shovinizmit dhe ideve ekstremiste.

Ai ka kėrkuar nga liderėt politikė evropianė qė tė luftojnė kundėr “manipulimit tė frikės dhe argumenteve iracionale”, tė cilat ai tha se po e ushqejnė populizmin nė shumė shtete.

Barroso tha po ashtu se ėshtė i shqetėsuar nga rritja e nacionalizmit dhe ksenofobisė.

http://www.evropaelire.org/content/news/2232938.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.4.2011, 19:06   2
reparti kimik
 
Mirė shoku komisar, do tė jemi vigjilentė.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 22:00.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.