Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 6.4.2011, 17:39   1

Shkrim i cituar Tiranė: Rrugėt me emra kriminelėsh


Citim:
Nevila Nika: Rrugėt e Tiranės kanė emra kriminelėsh

Tiranė, 6 prill, NOA – Drejtorja e pėrgjithshme e Arkivit tė Shtetit, Nevila Nika kritikoi sot procedurat e ndjekura nga bashkia e Tiranės pėr vendosjen e emrave tė rrugėve nė kryeqytet.

Nė forumin e organizuar nga intelektualėt pėr projektin e dy kandidatėve pėr bashkinė e Tiranės, zhvilluar nė Akademinė e Arteve, Nika ka theksuar se situata nė rrugėt e Tiranės me emėrtime ėshtė e tmerrshme.

Ajo u shpreh se “disa rrugė kanė emra kriminelėsh qė kanė vrarė, pėr arsye politike”, duke theksuar se “kjo ėshtė e pafalshme”.

Kurse sugjeroi se “kushdo qė do tė ulet nė karrigen e kreut tė bashkisė duhet tė mendojė pėr kėtė proces”.

Nė takimin e intelektualėve ishin ftuar tė dy kandidatėt kryesorė, Edi Rama dhe Lulzim Basha. Kreu i PS-sė, Rama nuk ka marrė pjesė nė takimin me intelektualėt duke deklaruar se kishte impenjime tė tjera pėr shkak tė fushatės.

Nė takim ka qenė i pranishėm dhe anėtari i Asamblesė Kombėtare tė PS-sė, Artan Lame, nė cilėsinė e pėrfaqėsuesit tė mbrojtjes sė vlerave tė trashėgimisė kulturore. Ndėkorhė qė tė pranishėm kanė qenė Ardian Civici, Valentia Duka, Henri Ēili, Alush Shima, Zef Preēi, Nevila Nika, Romeo Hanxhari, Kujtim Ēashku, Besnik Alija, etj.

http://www.noa.al/2011/04/nevila-nik...a-kriminelesh/
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 08:24.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.