Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset > Terrorizmi a/sh
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 22.3.2011, 00:09   1
Citim:
Dyshohet pėr varreza tė tjera nė Mitrovicė

Mitrovicė, 20 mars - Pas zbulimit tė disa eshtrave tė luftės sė fundit nė oborrin e njė xhamie nė jug tė qytetit tė Mitrovicės, ajo ka rritur dyshimet edhe pėr shumė tė tilla.

KMDNJ ka njė listė tė gjatė tė lokacioneve ku dyshohet pėr varreza masive brenda dhe jashtė qytetit tė Mitrovicės, e ndėr to ėshtė edhe xhamia tek ura e Ibrit, e cila u shkatėrrua gjatė luftės.

Sipas kryetarit tė Kėshillit pėr Mbrojtjen e tė Drejtave dhe Lirive tė Njeriut nė Mitrovicė, Halit Barani, aty dyshohet se pos shkatėrrimit tė xhamisė janė fshehur edhe trupa tė pajetė tė shqiptarėve, tė cilėt qenė vrarė gjatė luftės.

Barani rrėfen se kėrkesat pėr hetime nė kėto lokacione nuk janė marrė parasysh prej 11 vjetėsh, ndėrsa thotė se kjo po bėhet me prapavijė politike.

http://www.koha.net/index.php?cid=1,7,52874
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 15.10.2011, 21:56   2

Shkrim i cituar TSr/ Dyshohet pėr varrezė masive nė Mitrovicė


Citim:
Dyshohet pėr njė varrezė masive nė Mitrovicė

Eshtra njerėzish janė gjetur tė shtunėn gjatė punimeve nė zgjerimin e rrugės brenda oborrit tė spitalit tė ri nė Mitrovicė, me ē'rast dyshohet pėr varrezė masive nė kėtė vend, si rezultat i krimeve serbe gjatė luftės sė fundit nė Kosovė.

Policia e Kosovёs ka dalё nё vendngjarje duke siguruar lokacionin, ndėrkohė qė priten ekspertė tė mjekėsisė ligjore nga Prishtina.

Vendi ku janė gjetur eshtrat mė herėt ka qenė kazermė e ish-armatės jugosllave. /kp/

http://www.gazetaexpress.com/index.php?cid=1,15,65051
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 00:05.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.