Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Kulturė
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 15.11.2011, 21:09   1

Shkrim i cituar Tetovė: Panairi vjetor i Librit


Citim:
Nė Tetovė hapet Panairi i Librit

Prej sot nė Tetovė hapet Panairi i Librit "Tetova 2011", ku do tė marrin pjesė dhjetėra shtėpi botuese nga Shqipėria, Kosova, Maqedonia dhe trevat tjera.

Panairi i librit organizohet pėr tė dhjetėn herė nė Tetovė dhe tanimė ka marrė karakterin e njė manifestimi tradicional kulturor, duke shtuar nė kėtė mėnyrė edhe interesimin e lexuesit shqiptar nė kėto treva.

Edhe nė kėtė Panair katėditor pritet tė marrin pjesė njė numėr i konsiderueshėm i botuesve shqiptarė nga Maqedonia, Shqipėria dhe Kosova. Panairi mbahet nė ambientet e Qendrės Tregtare "Iliria Center" nė Tetovė. (INA)

http://ina-online.net/maqedoni/11369.html
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:54.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.