Kthehu   Kreu > D1 > Punishte
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 29.2.2012, 18:12   1
allianz
 

Pyetje Birra Tirana, themelimi


Me tė dėgjuar e dija se Birra Tirana ėshtė themeluar nė vitin 1938, po nė etiketat e shisheve sidomos kėto qė shkruajnė dhe anglisht ėshtė vėnė viti 1960. A mund tė ma sqarojė njeri si ėshtė puna? Ka ndonjė sherr tė brendshėm, probleme tė pronarėve me historinė, nuk dinė datėn, e dinė por nuk duan ta pranojnė, ėshtė 1938 e pasaktė apo ēfarė?
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 14.3.2012, 22:02   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
1938 ėshtė e paverifikuar. Ka gjasa tė ketė pasur punishte, por do presėsh verifikimin. Birrė sidoqoftė prodhohej nė qytete tė ndryshme tė vendit nė atė kohė, po rėndom nė nivel punishtesh, jo fabrikash. Importohej gjithashtu dhe nga jashtė pėr nevojat e tregut.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:09.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.