Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Viruset > Propaganda a/sh
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 2.8.2012, 21:08   1

Prop:RU/ Shqiptarėt terroristė islamikė


Citim:
Abkhazia akuzon UĒK-nė pėr vrasje nė Siri!

Sukhumi, 2 gusht - Njė zyrtar i lartė i ushtrisė siriane, ka thėnė gjoja nė kushte anonimiteti pėr agjencinė e ANNA tė Abhazisė - territorit gjeorgjian i pranuar si shtet vetėm nga Rusia - se forcat qė janė nėn kontrollin e presidentit sirian, Bashar al-Assad, “vranė mbi 400 mercenarė nė anėn e kryengritėsve, nė mesin e tyre janė shumė anėtarė tė ish UĒK-sė”.

“Gjatė procesit tė identifikimit tė kufomave u vėrtetua se nė anėn e kryengritėsve kanė luftuar shqiptarėt e Kosovės, mercenarė nga Libia, Somalia, Arabia Saudite, Ēeēenia, Jemeni, Iraku dhe Egjipti”, ka thėnė gjoja ky zyrtar i Ushtrisė sė Sirisė.

Disa muaj mė parė, nė fillim tė majit, televizioni shtetėror rus nė gjuhėn angleze, “Russia Today”, ka pohuar se kryengritėsit sirianė po trajnohen nga ish pjesėtarėt e UĒK-sė, ndėrsa ambasadori rus nė OKB, Vitaly Churkin, ka akuzuar se “Kosova ėshtė bėrė poligon pėr trajnimin ushtarak tė rebelėve sirianė”.

http://koha.net/?page=1,16,109892
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 13:58.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.