Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 12.2.2007, 19:56   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Black Metal Kvist


Kvist luajnė black neoklasik prej Norvegjie. Albumi "For Kunsten Maa Vi Evig Vike" i 1995-ės nga kryeveprat qė tejkalo shabllonet qė tė pafrymėzumit kujtojnė se po t'i ndjekin do quhen BM. Grupi ka nxjerrė njė demo dhe kėt album, tė vetmin, ku arrijnė tė rujnė egėrsinė tradicionale tė blackut duke e shkri me njė orkestrim tė pėrkrym. Superlativa, se e meritojnė.

Kanė pas fatin e keq qė tė kenė dalė nė ato vitet kur po ndodhte bumi, dhe shumė prej nesh jan mor me tė tjerėt duke i lėnė kėta nė hije. Po kėtu kemi tė bėjmė me epikė romantike.Kanė qenė asokohe prej shpisė Avantgarde. Hudhini njė sy grupeve tė vjetra dhe tė tashme tė kėsaj si pėr tregues.

http://www.avantgardemusic.com/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.2.2007, 20:05   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Kvist - For Kunsten Maa Vi Evig Vike (1995)
http://rapidshare.com/files/14636735...y__ .rar.html
FhG128J
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:16.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.