Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 28.1.2007, 15:00   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Carnage


Michael Amott - kitarė
David Blomqvist - kitarė
Johnny Dordevic - bas
Fred Estby - bateri
Matti Kärki - zė
Death i vjetėr nga Suedia


Carnage - Dark Recollections (1990)
1. Dark Recollections 03:45
2. Torn Apart 04:40
3. Blasphemies of the Flesh 03:46
4. Infestation of Evil 04:57
5. Gentle Exhuming 02:55
6. Deranged from Blood 05:07
7. Malignant Epitaph 03:18
8. Self-Dissection 03:30
9. Death Evocation 04:35
10. Outro 01:40
---
11. Crime Against Humanity *
12. Aftermath *
13. The Day Man Lost *
14. Crime Against Humanity **
15. Aftermath **
16. The Day Man Lost **
17. Torn Apart ***
18. Infestation of Evil ***


* nga demo "The Day Man Lost"
** ripunim nga demo "The Day Man Lost"
*** nga demo "Infestation of Evil"


http://rapidshare.com/files/10860466...ons__1990_.rar
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:11.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.