Kthehu   Kreu > Karantinė (NDR) > Organizmi > Arsim
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.3.2013, 22:24   1

Universiteti Politeknik, Tiranė


Citim:
FAKULTETET DHE DEPARTAMENTET E UPT

I. Fakulteti i Inxhinierisė sė Ndėrtimit

- Departamenti i Konstruksioneve tė Ndėrtimit dhe Infrastrukturės sė Transportit
- Departamenti i Mekanikės sė Strukturave
- Departamenti i Inxhinierisė sė Mjedisit
- Departamenti i Hidroteknikės dhe Hidraulikės
- Departamenti i Gjeodezisė

II. Fakulteti i Arkitekturės dhe Urbanistikės

- Departamenti i Arkitekturės
- Departamenti i Urbanistikės

III. Fakulteti i Teknologjisė sė Informacionit

- Departamenti i Elektronikės dhe Telekomunikacioneve
- Departamenti i Inxhinierisė Informatike
- Qendra e Kėrkimit dhe Zhvillimit tė Teknologjitve e Informacionit;

IV. Fakulteti i Inxhinierisė Mekanike

- Departamenti i Energjise me grupet mesimore shkencore si me poshte:
- Termoteknikes dhe energjitikes
- Makinave termofluidike dhe impianteve termoteknik
- Departamenti i Mekanikes me grupet mesimore shkencore si me poshte:
- Konstruksionet mekanike dhe projektimi mekanik
- Sistemet e transportit dhe mjetet levizese
- Departamenti i Prodhimit Menaxhimit me grupet mesimore shkencore si me poshte:
- Teknologjise mekanike dhe menaxhimit
- Grafikes inxhinjerike
- Materialeve dhe Metalurgjise
- Departamenti i Tekstilit dhe Modes

V. Fakulteti i Gjeologjisė dhe i Minierave

- Departamenti i Shkencave tė Tokės
- Departamenti i Gjeologjisė sė Zbatuar, Mjedisit dhe Gjeoinformatikės
- Departamenti i Inxhinierisė sė Burimeve Minerare
- Departamenti i Burimeve tė Energjisė

VI. Fakulteti i Inxhinierisė Elektrike

- Departamenti i Sistemeve Elektrike tė Fuqisė
- Departamenti i Elektroteknikės
- Departamenti i Automatikės

VII. Fakulteti i Inxhinierise Matematike & Inxhinierise Fizike

- Departamenti i Inxhinierisė Fizike
- Departamenti i Kimisė
- Departamenti i Inxhinierisė Matematike
- Qendra e Gjuhėve tė Huaja

I. Instituti i Gjeoshkencave dhe Energjisė, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM)

- Departamenti i Gjeoresurseve dhe i Gjeoinxhinierisė;
- Departamenti i Gjeofizikės dhe Gjeoriskut;
- Departamenti i Sizmologjisė dhe Inxhinierisė Sizmike;
- Departamenti i Teknologjive tė Gjeoinformacionit
- Departamenti i Teknologjive Energjetike;
- Departamenti i Ekonomisė sė Ujit;
- Departamenti i Klimės dhe Mjedisit.

http://www.upt.al/index.php?option=c...emid=2&lang=sq
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:07.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.