Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 18.2.2007, 15:30   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Death Metal Azarath


Grup nga Polonia. Njė lloj deathi ofensiv, dėrrmues. Duhet tė jenė nga grupet mė tė mira nė vitet e sotme. Nga tingulli, pavarėsisht tekstit, kanė njė farė estetike tankodivizionare me ca predha vetėdrejtuse. thėrrmuse, blindėshpuse, tokė-ajėr, largėsie e ēdofarė seni nė flurudhėn e zjarrit.

Azarath - Demon Seed (2001) FhG256St
Azarath - Diabolic Impious Evil (2006) LVbrJFq: http://www.azarath.tcz.pl/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 18.2.2007, 20:16   2
crukthi
 
Shumė faleminderit!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 18.2.2007, 20:20   3
Vigan
anėtar/e
 
Vigan
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Vendndodhja: Firenze , Itali

Death Metal Azarath - Infernal Blasting (2003)
http://www.badongo.com/file/2262146
L192St
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 02:58.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.