Kthehu   Kreu > D1 > 1757-2012: Shtetet Shqiptare > 1920-1928: Republika II
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 15.8.2006, 19:38   1

1927: Pasqyrė e gjendjes arsimore tė banorėve tė Shqipėrisė


Pasqyra e gjendjes kulturale nė fund tė vietit 1927

PrefekturaUniversitetGjimnazFillorePėr studime jashtė
Berati1363126245
Dibra212172130
Durrėsi1647101959
Elbasani63164634
Gjinokastra24640621118236
Korēa9289217021163
Kosova[1]2517625
Shkodra18104933888
Tirana31011316
Vlora51183746891
Shuma447177359882787


Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	kult.jpg
Shikimet:	1
Madhėsia:	144,9 KB
NNJ:	7394

Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 23:26.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.