Kthehu   Kreu > Ulknir > Koncerte
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 11.12.2013, 23:36   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Punim LIVE/ Ulknir I - Nata e ujqėrve [6.1.2014, 20:00, Lux, Tiranė]


Ulknir I - Nata e ujqėrve

Data: 6.1.2014
Ora: 20:00
Vendi: Klubi "Lux", Tiranė

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	ulknir-poster-aten-vislig-gverr-nihil.jpg
Shikimet:	76
Madhėsia:	104,0 KB
NNJ:	7414

Informacion:

Grupet NIHIL, GVERR, VISLIG, ATEN nė koncert tė hėnėn pėr Ulknir. Hyrja 300 L. Pėr herė tė parė pėr skenėn e metalit shqiptar repertori do tė pėrmbajė vetėm kėngė origjinale tė grupeve nė rrymat Death Metal, Black Metal dhe Doom Metal. Gjatė koncertit mund tė blini dhe CD tė albumit "Failed Philospohy", nga grupi Gverr, ēmimi 600 L.

http://ulknir.org/k/ulknir-i/

Nė FB: https://www.facebook.com/events/587102164695465/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.12.2013, 19:12   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
[INFO] Faqet nė FB tė grupeve pjesėmarrėse:

Aten: https://www.facebook.com/vmaten
Gverr: https://www.facebook.com/vmgverr
Nihil: https://www.facebook.com/vmnihil
Vislig: https://www.facebook.com/vmvislig

Introja/intervalet me pjesė instrumentale nga projekte tė ardhshme dhe:

Legjion: https://www.facebook.com/vmlegjion
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.1.2014, 22:13   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Pjesėt e ekzekutuara sipas radhės:

NIHIL

- Dark Side of Lust (V1)
- Horizont i zi (V2)
- Epshi i Olimpit (V1)
- Mjellmėzeza (V1)
- Urrejtja (V2)

GVERR

- When you could be (V1)
- Frozen (V1)
- Krimbat e Anadollit (V2)
- Er' e mortit (V2)
- Sprained Instinct (V1)

VISLIG

- Hyrje (instrumentale) (V1)
- Ndėr lugje t'zeza (V1)
- Lebetia (V1)
- Vran vislig (V1)

ATEN

- Intro (instrumental) (V1)
- Horns of Evil (V1)
- When Love Bites Your Soul (V1)
- Deathcraft (V1)
- No command (V1)
- Under the Shadow of God (V1)
- Eternal Empire of Doom (V1)
- Shine as Aten (V1)
- At Least Escape (V1)
- Morbid Temple (V1)
- Purge Through Victory (V2)
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:18.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.