Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.8.2006, 18:41   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Black Metal Astriaal


Black atmosferik nga Australia. Ngjajnė ca me norvegėt Svartahrid po janė mė tė pjek dhe mė tė egėr.

[GJ] Astriaal - Renascent Misanthropy - [AUS - 2003 - FhIIS256CBRSt]
Full-length, Blacktalon Media, July 2003 

Emri:  frontarm.jpg
Shikimet: 470
Madhėsia:  12,5 KB

1. The Funeral Procession (Intro) 01:20
2. Ritual Hate Construct 03:39
3. Revere the Labyrinth 03:57
4. Glories of the Nightsky 07:08
5. Ode to Antiquity 04:17
6. Arborescence 06:35
7. Acquisition of the Stars (Instrumental) 04:19
8. Reaper of Dark Ages 06:26
9. The Halls of Perdition (Outro) 02:37

http://rapidshare.de/files/29775034/gj-arm.rar.htm
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.8.2006, 19:29   2
Behemoth
 
Mė kėnoqen kto mu.... ...fast and hateful!!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.8.2006, 19:33   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Kur dėgjojnė robt qė jonė nga Australia tremen, po jon solid metėrmen.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.8.2006, 19:45   4
Behemoth
 
Mu mė pati thėnė njė gocė nga Australia qė e takova gjatė njė koncerti para ca kohėsh. Kur arrita nė shpi atė darkė birra ma pati fshi kujtesėn fare. Vetėm kur e fute ti albumin mu kujtu emri.

He he, duke bo muhabet me atė jashtė sallės me iku pa parė dhe Belphegor qė mė erdhi me plas nga inoti.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 14:27.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.