Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 11.3.2007, 13:21   1
vacuum
 

Death Metal Carcass


Kėta janė Carcass, gore death metal. Po ju nxjerr gjithė albumet dhe video tė rralla .Janė nga grupet e para qė kanė krijuar rrėnjėt e deathit


Ndryshuar sė fundmi nga vacuum : 11.3.2007 nė 13:39.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 13:31   2
vacuum
 

Carcass - Live At Nottingham (11-14-89)
Bill Steer - kitarė & zė
Jeff walker - bas & zė
Ken Owen - bateri


1.Genital Grinder II
2.Exhume To Consume
3.Excoriating Abdominal Emanation
4.Ruptured In Purulence
5.Empathological Necroticism
6.Embryonic Necropsy And Devourment
7.Reek Of Putrefaction

http://www.megaupload.com/?d=0GAJYFZT

\m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 13:35   3
vacuum
 

Carcass - Reek Of Putrefaction (1988)
vbr/256
http://rapidshare.com/files/6632051/...ction.rar.html
Fjkl: centricon

\m/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 13:40   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Kėto po! Ave!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 13:41   5
vacuum
 

Carcass - Symphonies Of Sickness (1989)
vbr/256
http://rapidshare.com/files/6640597/...kness.rar.html
Fjkl: centricon
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 13:44   6
vacuum
 

Carcass - Necroticism Descanting The Insalubrious (1991)
vbr/256
pj.1:http://rapidshare.com/files/7936295/...art_I.rar.html
pj.2:http://www.mediafire.com/?2ztgnznkmtn
Fjkl: centricon
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.3.2007, 20:33   7
crukthi
 
CARCASS !\m/
Vetėm mos vazhdo mė tej me albumet e fundit nqs do ti rrish pėrkufizimit tė respektueshėm "GORE DEATH METAL". Pėr mua dhe HEARTWORK nuk para ėshtė nė nivelin e atyre tė parave. Degjenerim nė Death & Roll. Mbase nuk kishte si tė ndodhte ndryshe mbas majės sė arritur me Necroticism- Descanting the Insalubrious...

Ndryshuar sė fundmi nga crukthi : 11.3.2007 nė 20:38.

  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 03:00.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.