Kthehu   Kreu > Ateistėt > Pyetje-pėrgjigje
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 28.2.2010, 04:46   1
sigint
anėtar/e
 
sigint
 
Anėtarėsuar: 4.2009
Vendndodhja: Hėnė

Ēfarė do tė thotė "spiritualitet"?


Ēfarė ėshtė 'spiritualiteti' se mė ēau veshėt njėra sot, e shikoj dhe nėpėr gazeta po s'e ka fjalori i shqipes!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 1.3.2010, 06:15   2
turbobubi
 
spiritualiteti eshte simptoma e pare e depresionit
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.3.2010, 23:52   3
eni
 
lol Ca thua mo cun Spiritualiteti eshte fjale permbledhese per boten e brendshme, ndjenjat, idete qe ka dikush per jeten, njerezit rreth tij etj. nqs e kane perdoriur me sens fetar s'ka sens fetar dmth. Ndoshta nuk eshte shume e perhapur si fjale po kete kuptim ka ne pergjithesi ndjenjat dhe perjetimet. ciao
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 3.3.2010, 00:43   4
turbobubi
 
mu gjith kta spiritualet me duken te hapi pare i depresionit. mekanizmi eshte kshu: i ka lene truri, dhe ai pak tru qe i ka mbet jep shenjat e fundit, te cilat kta gabimisht i qujn spiritualitet
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 4.3.2010, 14:36   5
sallam aleko
 
fjala spiritualitet sic e ka thene dhe eni tregon mendimet dhe ndjenjat e dikujt, boten e brendshme. ska kuptim fetar megjithese eshte e abuzuar si fjale nga keto rrymat new age keshtu qe i kan futur lloj lloj kuptimesh tani
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.5.2015, 21:06   6
askushi
 
po mire more djalosh pse po e vret mendjen dhe veshet me spiritualitetin, futja i dore gjume e buke se sqeke per gje tjeter
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 4.8.2015, 19:44   7
N
 
Spiritualitet esht kryesisht dhe ne thelb nje pun mbi veten me veten me te brendshmen tone
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 16:14.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.