Kthehu   Kreu > Ulknir > Agregat
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 25.7.2007, 00:34   1
Behemoth
 

Heavy/Thrash/Speed & Power


Legjendarėt e thrashit nė UK ribashkohen dhe nxjerrin albumin e parė mbas gati 20 vjetėsh!! Pėrgatitu pėr dhimbje qafe - In the veins of late Exodus

Onslaught - Killing Peace
http://www.megaupload.com/?d=JHZTHZ3R

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.11.2007, 23:19   2
dhemetra
anėtar/e
 
dhemetra
 
Anėtarėsuar: 7.2007

Znöwhite - Act of God ('88)
1. To The Last Breath
2. Baptised By Fire
3. Pure Blood
4. War Machine
5. Thunderdome
6. Rest in Peace
7. Disease Bigotry
8. A Soldier's Creed
9. Something Wicked (This Way Comes)

shkarko

Ndryshuar sė fundmi nga dhemetra : 20.11.2007 nė 15:05.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 26.12.2007, 11:04   3
HekurrThyesi
 

Iced Earth - Overture The Wicked & Framing Armagedon ( 2007 )


Iced Earth - Overture The Wicked (CD Single)

01. Ten Thousand Strong
02. Prophecy
03. Birth of the Wicked
04. The Coming Curse

Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
Iced Earth - Framing Armagedon

1. Overture (2:24)
2. Something Wicked (Part 1) (5:02)
3. Invasion (1:00)
4. Motivation Of Man (1:34)
5. Setian Massacre (3:48)
6. A Charge To Keep (4:24)
7. Reflections (1:50)
8. Ten Thousand Strong (3:56)
9. Execution (1:27)
10. Order Of The Rose (4:51)
11. Cataclysm (1:30)
12. The Clouding (9:18)
13. Infiltrate And Assimilate (3:48)
14. Retribution Through The Ages (4:32)
15. Something Wicked (Part 2) (2:59)
16. The Domino Decree (6:36)
17. Framing Armageddon (3:40)
18. When Star Collide (Born Is He) (4:17)
19. The Awakening (2:01)

Burimi i dokumentit mund tė shikohet vetėm nga anėtarėt.
Bėhu dhe ti pjesė e trupave.
Bashkėngjitje
 

Ndryshuar sė fundmi nga sub89474575 : 26.12.2007 nė 17:34.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.1.2010, 02:16   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
80s/Power/Speed/Hardrock etj. prej Japonie pėr sport

X Japan - Jealousy (remaster)

Emri:  cover.jpg
Shikimet: 136
Madhėsia:  9,0 KB

http://www.mediafire.com/?ncohgmt2nmg

Albumi ėshtė remaster nga '91 
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:57.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.