Kthehu   Kreu > D1
Historia e shteteve ilire nga vitet 1200 p.e.s. deri nė 28 p.e.s . Pėrvijimi, ngjarjet, faktet e zbėrthimet historike e arkeologjike.
1200 p.e.s. - 28 p.e.s.: Shtetet Ilire » Nėndana
  Dana
Shkrimi i fundit
Shkrime/Ēėshtje
0/0
-
0/0
-
0/0
-
0/0
-
0/0
-
0/0
-
0/0
-

Hap ēėshtje tė re
1200 p.e.s. - 28 p.e.s.: Shtetet Ilire » Ēėshtjet e ngritura Veēoritė e danės
  Ēėshtja / Hapėsi Shkrimi i fundit Anasill renditjen Pėrgjigje /Shikime
Pyetje
kalimtar/e
2.11.2009 00:21
nga Paion Shko tek shkrimi i fundit
22/15415
Shkrim i cituar
Kandhaon
24.7.2009 00:28
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
2/2951
 
Shkrim i cituar
mesdimr
14.3.2014 02:31
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/3262
 
NorthNertil
29.12.2013 18:52
nga NorthNertil Shko tek shkrimi i fundit
0/1225
 
Kandhaon
27.9.2011 05:02
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
7/7256
 
Kandhaon
19.4.2011 18:39
nga VNf Shko tek shkrimi i fundit
2/4465
 
Vald
26.12.2010 15:18
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/2721
 
EDUART
8.8.2010 20:16
nga EDUART Shko tek shkrimi i fundit
0/3077
Shkrim i cituar
VNf
10.5.2010 13:35
nga Paion Shko tek shkrimi i fundit
17/24386
 
Kandhaon
28.4.2010 16:14
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
2/3030
 
Kandhaon
25.3.2010 10:15
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
4/4705
 
Kandhaon
18.3.2010 11:58
nga Paion Shko tek shkrimi i fundit
2/6641
 
Kandhaon
11.3.2010 20:55
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/3711
 
kalimtar/e
20.10.2009 23:47
nga Zymtterr Shko tek shkrimi i fundit
1/3955
 
Zymtterr
4.10.2009 19:27
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/3353
Shkrim i cituar
mesdimr
26.8.2009 21:58
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/6695
 
Kandhaon
11.8.2009 15:58
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
3/4022
Shkrim i cituar
Kandhaon
9.8.2009 12:33
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
0/2191
Shkrim i cituar
mesdimr
31.7.2009 01:29
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
1/4290
 
Kandhaon
27.7.2009 15:15
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
0/2226
 
Kandhaon
17.7.2009 12:22
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
0/2089
 
Kandhaon
17.7.2009 12:01
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
0/2455
 
Kandhaon
17.7.2009 11:31
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
3/2488
 
mesdimr
4.7.2009 17:15
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/4061
 
Kandhaon
4.7.2009 16:45
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
2/3063
 
Kandhaon
16.11.2008 10:58
nga udhėsi Shko tek shkrimi i fundit
1/3115
 
Kandhaon
27.9.2008 14:00
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
6/2948
 
Zymtterr
29.8.2008 16:58
nga Zymtterr Shko tek shkrimi i fundit
0/5149
 
Kandhaon
7.7.2008 15:17
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
0/2162
 
Kandhaon
27.4.2008 02:27
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
1/2493
 
Kandhaon
15.4.2008 15:41
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
0/2456
 
Kandhaon
31.3.2008 21:33
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/2603
Shkrim i cituar
mesdimr
4.3.2008 13:28
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/6119
 
Kandhaon
3.3.2008 00:21
nga kalimtar/e Shko tek shkrimi i fundit
2/2154
Shkrim i cituar
mesdimr
2.3.2008 23:09
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/2544
Shkrim i cituar
mesdimr
2.3.2008 10:31
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
1/2676
Shkrim i cituar
mesdimr
9.7.2007 21:32
nga Vald Shko tek shkrimi i fundit
4/6197
Shkrim i cituar
mesdimr
23.11.2006 16:50
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/4718
Shkrim i cituar
mesdimr
7.11.2006 19:45
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/4073
Hap ēėshtje tė re

Filtrimi Mbikėqyrės
Shfaqen ēėshtjet nga 1 nė 37 prej 37 tė tillave Mbikėqyrės : 1
Renditur sipas me rend
qė prej

Me shkrime tė reja Me shkrime tė reja Mbi 15 pėrgjigje dhe/ose 150 shikime Ēėshtje e rrahur ku ka shkrime tė reja
Pa shkrime tė reja Pa shkrime tė reja Mbi 15 pėrgjigje dhe/ose 150 shikime Ēėshtje e rrahur ku nuk ka shkrime tė reja
Ēėshtja u mbyll Ēėshtje e mbyllur  
 

Ora nė Shqipėri ėshtė 06:31.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2018
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.