Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 13.3.2007, 19:28   1
vacuum
 

Black Metal Darkthrone


...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.3.2007, 13:17   2
vacuum
 
E di qė i keni dėgjuar albumet e tyre por nuk e keni parė kėtė Live. Ėshtė pak i pisėt por pėr ato vite qė ėshtė bėrė ėshtė mirė.

Darkthrone - Rihimaki (Finland) - 1991

http://www.megaupload.com/?d=RTJJBDTI
http://www.megaupload.com/?d=O5UMYNOB
http://www.megaupload.com/?d=JOBV3IV1
http://www.megaupload.com/?d=8RSQIRK9
http://www.megaupload.com/?d=AGQBOEU0
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.3.2007, 22:57   3
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001


1. Land Of Frost 03:57
2. Winds Of Triton 01:53
3. Forest Of Darkness 04:32
4. Odyssey Of Freedom 03:26
5. Day Of The Dead 05:23

http://www.filefactory.com/file/a30ec0
fjkl: metal-melodico
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.3.2007, 23:07   4
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Darkthrone - A New Dimension (promo) (1988)


Kasetė promo, jo demo.1. Twilight Dimension 00:43
2. Snowfall 09:04

http://www.egoshare.com/098d4c73edee...ensionzip.html
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.3.2007, 23:11   5
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Darkthrone - Cromlech (demo) (1989)
1. The Watchtower 05:03
2. Accumulation Of Generalization 03:04
3. Sempiternal Past / Presence View Sepulchrality 03:18
4. Iconoclasm Sweeps Cappadocia 03:28

http://rapidshare.com/files/19042350...1989__Demo.rar
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 02:57.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.