Kthehu   Kreu > Ateistėt > Absurditete fetare
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 10.8.2010, 21:40   1
sigint
anėtar/e
 
sigint
 
Anėtarėsuar: 4.2009
Vendndodhja: Hėnė

Sistemi yt operativ ėshtė haram! Do shkosh nė ferr!


Duke qenė se themeluesit e sistemeve operative Windows, Linux, MacOSX (qė operojnė pjesėn dėrrmuese tė kompjuterėve nė botė) janė ateistė (Gejtsi, Torvaldsi, Xhobsi, Voznjaku etj.), si mendoni se e justifikojnė fetarėt faktin qė pėrdorin mjete tė shpikura nga qafirėt/infidelėt, kėta ushtarė tė Shejtanit nė Tokė?

Lajmėrojini qė tė shpėtojnė shpirtin sa s'ėshtė vonė dhe ta ndėrpresin pėrdorimin e kompjuterit. Pėrndryshe i pret zjarri dhe pema e Zekumit. :(
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.8.2010, 15:31   2
kalimtar/e
 
po ta menosh kta fetaret nuk eshte se i sjellin naigje botes pervec qe te cajne veshet me kembana e ulerima nga majat e minareve ore e pa ore si me pas lind ne lagjet e pakistanit ose ne stalle lopesh
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.8.2010, 21:48   3
fusha sintetike
 
Perralla thote qe jezusi ka lind ne stalle
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 30.4.2011, 01:03   4
kalimtar/e
 
nderprite perdorimin e pc haha dmth ec 10 hapa prapa ky ehste menatliteti jon per ate kemi mbet ketu ku jemi perderisa te jtert tentojn te ikin nga ky planet ne sdim ta nreqim nje biciklet :S
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 2.1.2013, 01:25   5
Shpejto!
 
Mos harroni edhe tė shkulni llampat dhe tė braktisni pėrdorimin e tė gjitha pajisjeve elektrike!!
Sepse Tomas Edisoni shpikėsi i tyre qe qafirrr!!
Lexo se si thoshte shejtani: "Tė gjithė "Biblat" i ka krijuar njeriu."
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 6.1.2013, 19:01   6
gurax
 
Tere sistemet e transferimit te fuqise dhe energjise, botekuptimi moderrn se cfare eshte ajo ashtu sic e njohim sot, eshte qafire dhe heretike. Sepse nje nga baballaret e saj nuk eshte askush tjeter pervecse James Watt. I rendesishem deri ne ate pike saqe per nder te tij, njesia matese e energjise eshte 1W (nje Vat).
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 19:30.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.