Kthehu   Kreu > Ateistėt > Absurditete fetare
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 11.9.2010, 11:52   1
sigint
anėtar/e
 
sigint
 
Anėtarėsuar: 4.2009
Vendndodhja: Hėnė

Duhet tė besosh te zoti arab qė tė jesh shqiptar


S'e kam kuptuar kurrė kėtė lloj "arsyetimi" qė e pėrsėrisin si papagallė islamikėt, pra, qė duhet tė besosh nė zotin e arabėve, tė zbatosh traditat arabe, tė kesh moral arab, tė sillesh si arab, tė falesh nga Arabia, tė pėrshėndetesh dhe tė flasėsh arabisht, tė udhėtosh tė paktėn njė herė nė jetėn tėnde nė Arabi, tė marrėsh emėr e mbiemėr arab... shkurt duhet tė jesh arab qė tė jesh shqiptar?!

Kjo duhet tė jetė arritja mė e madhe e Jugosllavisė.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.9.2010, 21:13   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Titulli mė i saktė do ishte: "Duhet tė besosh nė fetė semite qė tė jesh shqiptar"

Qė ta mėsojmė dhe ne tė tjerėt nė ēfarė pjese tė pėrkufizimit kombėtar tė shqiptarit bėn pjesė pasja e kulturės semite dhe/ose e gjakut semit.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 21:28.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.