Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 14.3.2007, 11:25   1
vacuum
 

Death Metal Bolt Thrower


Bolt Thrower grup anglez qė tė gjithė deathistat e adhurojnė. Ky grup pėr mua mban vendin e parė nė klasifikimin e grupeve tė deathit bashkė me Carcass, Morbid Angel dhe Entombed.


Bolt Thrower - In Battle there Is No Law - 1988
http://www.f-forge.com?d=H6FEJIjwWpLRehsC45Ta

Bolt Thrower - Realm of Chaos - 1989
http://www.f-forge.com?d=21YPuKR9BpqtEUzIDkLx

Bolt Thrower - Warmaster - 1991
http://www.f-forge.com?d=Bgjfts3V6EOe9F0M2yRJ

Bolt Thrower - IVth Crusade - 1992
http://www.f-forge.com?d=aqc1Xh0ndRlMvVDeuYIw

Bolt Thrower - ...For Victory - 1994
http://www.f-forge.com?d=GzJTkNCXaMUudhpKsH8t

Bolt Thrower - Mercenary - 1998
http://www.f-forge.com?d=DKCMoP6l2O4TqQ9yHtcm

Bolt Thrower - Honour-Valour-Pride - 2001
http://www.f-forge.com?d=obtCN7azg98xE1WuLjeO

Bolt Thrower - Those Once Loyal - 2005
http://www.f-forge.com?d=ToE6ibDtNXuwplZaYGCc

Fjalėkalimi: MADNESSETERNAL
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 14.3.2007, 20:39   2
crukthi
 
Vacuum-o, meqė qenke tifoz i deathit nė stilin e Bolt Thrower-ve, do tė tė kėshilloja t'i hidhje njė sy kėsaj: DEMIURG - Breath of Demiurg, (tek Death Brutal (teknik). Nuk do zhgėnjehesh!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 16.3.2007, 17:12   3
vacuum
 
Mirė, jo keq, qenkan, por seē i mungon diēka. Duken sikur skanė njė stil tė tyrin.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:10.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.