Kthehu   Kreu > Ateistėt > Absurditete fetare
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 29.8.2008, 17:25   1
vampiro
 

Qeni ėshtė haram


https://www.google.com/search?ie=UTF-8&q=dog+haram
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.8.2008, 17:34   2
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Thuhet dhe nė njė hadith qė aty ku rri qeni ikin engjėjt (melaikhet).
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 16.6.2012, 17:14   3
van gomez
 
po me qent ca paten?
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 13.12.2014, 22:08   4
Citim:
Papa: Qentė shkojnė nė parajsė

Lideri i Kishės Katolike ka siguruar tė gjithė ata qė kanė kafshė shtėpiake se qentė shkojnė nė parajsė.

Duke folur nė sheshin Shėn Pjetėr nė Vatikan, Papa Franēesku konfirmoi se ka njė vend nė parajsė pėr qentė dhe “tė gjithė krijesat” e Zotit.

Kreu i Kishės Katolike po tentonte qė tė ngushėllonte njė djalosh tė mėrzitur, tė cilit i kishte ngordhur qeni, raporton Time.

http://www.mapo.al/2014/12/papa-qent...jne-ne-parajse
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 09:52.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.