Kthehu   Kreu > Ateistėt > Pyetje-pėrgjigje
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 14.12.2016, 18:38   41
Njė djal
 
Me duhet nje tregim fantastiko-shkencor per ndonje planet te hapsires... A lundet kush pls.pls se e kam per nsr...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 1.2.2017, 17:19   42
bleon
 
a ka tregim me t eshkurter
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 10.12.2017, 16:31   43
kalimtar/e
 
Nje tregim fantastiko shkencor te shkurter ju lutem
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 15.12.2017, 16:19   44
Arla
 
Ju lutem me dergoni nje tregim fantasiko shkencor se e kam urgjente
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.12.2017, 16:30   45
albjan
 
A ka njeri nga musineja se edhe ne na duhen tregime te ndryshme fantastiko-shkencore
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 20.12.2017, 21:28   46
pogradec
 
me duhet nje shkrim fantastiko shkencor qe te kete thesare te zhytura ne det me nje anije
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 25.11.2018, 17:38   47
kalimtar/e
 
Pershendetje me duhet nje tregim fantastiko shkencor ju lutem me ndihmoni
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.12.2018, 16:19   48
kalimtar/e
 
ju lutem me shkruani nje tregim fantastiko-shkencor per alienet
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 11.12.2018, 14:38   49
Princess xhensila
 
me duhet nje tregim fantastiko shkencor per hapesiren
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 13.12.2018, 17:34   50
kalimtar/e
 
a mun te me beni nje tregim fantastiko shkencor ju lutem .me duhet sot
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 16.12.2018, 20:13   51
kalimtar/e
 
Me duhet nje tregim fantastiko shkencor me austronaud gurax te lutem
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 18.12.2018, 22:16   52
kalimtar/e
 
Me duhet nje tregim fantashkencor per ufot
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 10.1.2019, 17:12   53
Gersi
 
Ju lutem nje tregim fantastiko shkencor se me duhet patjeter
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 21.1.2019, 20:38   54
kalimtar/e
 
Me ekspediten e pare te kalamajve Marsiane,per ne Jupiter
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.2.2019, 16:40   55
kalimtar/e
 
Pershendetje me duhet nje tregim ku te kete dhe fantazi mund te me ndihmoni ju lutem une jam ne klas te 5 tė
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:17.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.