Kthehu   Kreu > Ateistėt > Absurditete fetare
Tituj tė ngjashėm

 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.12.2008, 13:07   1
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001

Muhamedi pėr fėmijė


Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	ats-muho-lego.jpg
Shikimet:	55
Madhėsia:	72,3 KB
NNJ:	7802
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.12.2008, 15:38   2
kalimtar/e
 
Feja, cilado qofte, t'pakten respekton mendimin afetar apo antifetar qe mund te posedojne njerezit. Nuk eshte se po kercenohet njeri se mendon dhe qe shpreh mendimin e tij si ateist e as qe ironizon kete fakt, duke pasur para sysh se po deshe ironizon cdo gje.
Sa do e keqe qofte feja, t'pakten ka nje etike, nje moral qe ben te kete kujdes dhe delikatese me njerezit qe nuk kane te njejtat mendime. Kurse ju po zbrisni nga nje ateizm akademik ne nje ateizm popullor, ordiner. Normal, nuk keni ndonje norme qe ju ben te jeni me ndryshe, me sa duket..
Edhe kur na flet Edmond Tupja per ateizm human! Hajde humanizm, hajde! Kulture, kulture e gjalle!! Cfare ndryshimi keni ju me kleriket kishtar te Mesjetes?! Njeri ne njerin ekstrem dhe tjetri ne tjetrin!!
Ne fakt, nuk pritet tjeter gje nga ju, sepse sikur me te vertete te analizonit fete sic duhet, larg subjektivizmave dhe mendjehapur nuk do arrinit ne kete profil, por sikur Prof. Antony Flew do korigjonit me kujdes pastaj mendimet nder vite, t'pakten ateiste te kesaj kategorie nuk do ishit..
Mbetshi me shendet..!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.12.2008, 17:11   3
ariu
 
se pse myslimanet (si ky tipi siper) e kuptojne si ofendim faktin qe profeti Muhamed si personazh i letersise arabe ishte pedofil, ec e merre vesh?! perderisa letersia arabe thote qe ishte pedofil, ne vend t'i therrasin mendjes qe po adhurojne pedofilin, "ofendohen"...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.12.2008, 17:18   4
keku
 
Citim:
Thėnė nga kalimtar/e

Edhe kur na flet Edmond Tupja per ateizm human! Hajde humanizm, hajde!
o robo ateizmi s'eshte ideologji... mos fol pa lidhje
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 28.12.2008, 22:58   5
ai
 
Sa per dijeni,
1. Martesen e Profetit Muhamed me nje vajze 6 vjeēare(Aishene) e permend vetem nje dijetar mysliman disa shekuj pas vdekjes se Muhamedit. Si informacion eshte i diskutueshem per arsye te ndryshme. Pra, ky informacion nuk kalon ne asnje pasazh te Kuranit. Prandaj, lexojeni nje here Kuranin, t'pakten mos akuzoni kot!
2. Edhe sikur ta pranojme te sakte ate informacion, duhet te dini se ne kulturen e vjeter arabe, vajzave i numeroheshin vitet mbi moshen e pubertetit. Kete e vertetojne poezite e arabeve te periudhes paraislame dhe mjaft shkrime te letrare pasislame.. Keshtu qe, Aishes i takonte te ishte afersisht 18 vjeēe kur eshte martuar me Profetin Muhamed.

Ndersa ju vazhdoni te quani Muhamedin pedofil..
Jeni te papare!!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.12.2008, 11:39   6
ariu
 
ja dhe nje arab tjeter qe justifikon pedofiline... duke "ndryshuar pak" fjalen allahut sipas interesit
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.12.2008, 13:52   7
keku
 
Per sqarim lexoni kete:

Was Muhammad a Pedophile?
answering-islam.org/Authors/Wood/pedophile.htm

Po dhe nuk kane si ta mohojne sepse islamizmi e lejon akoma pedofiline dhe ne ditet e sotme. Dmth pedofilia eshte fenomen normal ne boten islamike, psh ne Pakistan Afganistan Jemen etj. Perderisa profeti ishte pedofil, pse te mos jene dhe ndjekesit e profetit.. Se prej aty buron dhe legalizimi i dukurise.

Jemen: Nje "grua" 8-vjecare kerkon divorcin
yementimes.com/article.shtml?i=1145&p=front&a=2
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.12.2008, 13:57   8
uammar
 
Jashte pedofilet fetare nga Shqiperia!!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.1.2009, 20:22   9
udhetari
 
me te vertete qe paski ecur shume para. tu pyes sa ateist te denje jeni dhe cili rregull i ateizmit mbron fyerjen apo shkrimin injorant??
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.1.2009, 01:41   10
besimi
 
qe islamiket ofendohen nga islamizmi kjo po behet gje e zakonshme tani. po ca dreq kane qe vijne ne internet duke qa si viktima pff...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.1.2009, 12:37   11
toni lemes
 
Citim:
Thėnė nga udhetari

me te vertete qe paski ecur shume para. tu pyes sa ateist te denje jeni dhe cili rregull i ateizmit mbron fyerjen apo shkrimin injorant??
Jo mer shok, denoncimi i pedofilise nuk osh fyerje osh detyre morale, po ktu jeni tregu injorant juve qe se kuptoni, po ca pret mo arab hesapi
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 9.1.2009, 12:45   12
fronti polar
MBARĖVAJTJA
veri-jug
 
fronti polar
 
Anėtarėsuar: 7.2006
Citim:
tu pyes sa ateist te denje jeni dhe cili rregull i ateizmit
S'ka ateistė tė denjė e tė padenjė, ateist thjesht o je, o s'je - dhe ateizmi s'ėshtė as doktrinė e as ka rregulla... Sa merr mundimin tė komentosh, merr dhe mundimin tė hedhėsh sytė rrotull, tė dish ku po shkruan, pėr ēfarė po shkruan etj.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 14.1.2009, 18:32   13
keku
 
Ja dhe skandali i fundit qe ia mbyll gojen ketyre "te ofenduarve" siper:

Citim:
Arabi Saudite: Myftiu i madh, lejon martesat e vajzave 10 vjeēare

Vajzat dhjetėvjeēare qė sot mund tė martohen nė Arabinė Saudite. Vendimi ėshtė marrė nga Myftiu i Madh, njeriu mė i rėndėsishėm fetar i Arabisė Saudite, sipas tė cilit moslejimi pėr t’u martuar ėshtė njė padrejtėsi ndaj tyre.

Vendimi i Myftiut tė Madh ėshtė marrė pas njė beteje tė vėrtetė me Komisionin Kombėtar tė tė Drejtave tė Njeriut, i cili njė javė mė parė i kiishte dėnuar martesat e dhjetevjeēareve.

http://shqipmedia.com/2009/01/arabi-...ve-10-vjecare/
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 15.1.2009, 02:22   14
kalimtar/e
 
smut
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 21.1.2009, 04:19   15
eni
 
E per cfare po reagojne keta fetaret siper? Bota islamike e ka pedofiline te lejuar me ligj... keta bejne sikur ofendohen! Njerez te pafytyre.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 24.8.2009, 20:46   16
edmond_78
 
ju fetaret mundoheni te na percani sic keni bere me shqiptaret,njeher na thoni kush eshte mysliman eshte turk kush eshte kristian eshte grek etj,etj.ekstremitetet i keni krijuar ju.po ju fetaret etiken dhe delikatesen e keni me vrasje e perdhunime.ne ju respektojme po mos na impononi ate qe eshte kunder natyres dhe kjo nuk eshte nje perralle por e vertete e realitet.e mos kaloni ne kete faqe duke na folur brockulla ore te shkrete.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 8.8.2011, 02:49   17
Cjapi Zi
anėtar/e
 
Cjapi Zi
 
Anėtarėsuar: 6.2009
Vendndodhja: Tiranė, ShP
Qetsohuni mjekrrosha, kjo sipėr ėsht thjesht njė loj...
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 12.8.2011, 02:22   18
aspekti
 
hahaha kjo teper e fort
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 17.7.2013, 06:41   19
Jemi Zoter
 
Po t'ja lexosh shikim kesaj kuklles Muhamet perkthehet: "Bindju Allahut Meshirplote te Madherishem"
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 20:00.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.