Kthehu   Kreu > D1
Historia e shteteve shqiptare nga 1757 deri nė 2012. Pėrvijimi, ngjarjet, faktet e zbėrthimet historike.
1757-2012: Shtetet Shqiptare » Nėndana
  Dana
Shkrimi i fundit
Shkrime/Ēėshtje
0/0
-
1991 - Republika e Kosovės sipas kufijve tė 1945-ės - 2012
39/15
84/22
14 shtator 1943 - Shteti i bashkuar shqiptar - 17 nėntor 1944
60/15
7 prill 1939 - Pushtimi i Shqipėrisė nga Italia - 8 shtator 1943
16/4
1 shtator 1928 - Republika e Shqipėrisė shndėrrohet nė Mbretėri Shqiptare - prill 1939
25/17
28 janar 1920 - Kongres i Lushnjės - 28 janar 1925 - Republika e Shqipėrisė, kufijtė e 1913-s - 1 shtator 1928
1/1
24 janar 1914 - Principata e Shqipėrisė nėn KNK - Pushtimi i Shqipėrisė nga Greqia, Serbia, Mali i Zi, Italia, Bullgaria, Austro-Hungaria, Franca - 28 janar 1920
2/1
28 nėntor 1912 - Ēlirimi nga pushtimi turk - Shteti i bashkuar shqiptar - 24 janar 1914
1/1
nga DBV
3.5.2012 15:20 Shko tek shkrimi i fundit
14-22 nėntor 1908 (Manastir)
45/27
10 qershor 1878 - 1881 (Prizren)
5/5
2/2
0/0
-
2/1

Hap ēėshtje tė re
1757-2012: Shtetet Shqiptare » Ēėshtjet e ngritura Veēoritė e danės
  Ēėshtja / Hapėsi Shkrimi i fundit Anasill renditjen Pėrgjigje /Shikime
Lėndė burimore
VNf
18.12.2014 22:44
nga VNf Shko tek shkrimi i fundit
0/344
 
VNf
25.3.2013 20:17
nga nisi Shko tek shkrimi i fundit
3/1874
Shkrim i cituar
VNf
13.3.2011 18:15
nga VNf Shko tek shkrimi i fundit
0/2865
Shkrim i cituar
mesdimr
9.3.2010 07:23
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/4778
Shkrim i cituar
mesdimr
12.11.2009 11:17
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
10/5372
Shkrim i cituar
mesdimr
23.9.2009 10:32
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
1/3754
Shkrim i cituar
VNf
23.8.2009 18:33
nga VNf Shko tek shkrimi i fundit
0/3333
Shkrim i cituar
mesdimr
6.8.2009 19:33
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/4022
Shkrim i cituar
mesdimr
27.7.2009 14:32
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/3573
Shkrim i cituar
kalimtar/e
14.6.2009 08:20
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
1/6274
Shkrim i cituar
mesdimr
9.6.2009 02:48
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
1/4182
 
Aleksandėr
31.5.2009 15:18
nga Aleksandėr Shko tek shkrimi i fundit
2/2729
 
mesdimr
11.4.2009 23:45
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/2724
 
kalimtar/e
28.11.2008 14:40
nga kalimtar/e Shko tek shkrimi i fundit
0/3355
Shkrim i cituar
VNf
20.11.2008 18:47
nga VNf Shko tek shkrimi i fundit
0/3516
Shkrim i cituar
VNf
17.6.2008 09:28
nga VNf Shko tek shkrimi i fundit
0/4477
Shkrim i cituar
Kandhaon
15.3.2008 19:29
nga Kandhaon Shko tek shkrimi i fundit
1/6030
Shkrim i cituar
mesdimr
2.3.2008 12:05
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
0/2718
 
mesdimr
12.1.2007 19:34
nga mesdimr Shko tek shkrimi i fundit
3/5132
Hap ēėshtje tė re

Filtrimi Mbikėqyrės
Shfaqen ēėshtjet nga 1 nė 19 prej 19 tė tillave Mbikėqyrės : 1
Renditur sipas me rend
qė prej

Me shkrime tė reja Me shkrime tė reja Mbi 15 pėrgjigje dhe/ose 150 shikime Ēėshtje e rrahur ku ka shkrime tė reja
Pa shkrime tė reja Pa shkrime tė reja Mbi 15 pėrgjigje dhe/ose 150 shikime Ēėshtje e rrahur ku nuk ka shkrime tė reja
Ēėshtja u mbyll Ēėshtje e mbyllur  
 

Ora nė Shqipėri ėshtė 08:57.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.