Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 14.4.2007, 20:49   1
crukthi
 

Black Metal Mayhem


Mayhem - Ordo Ad Chao (2007)
Shkarko: http://rapidshare.com/files/25940891...do_ab_Chao.rar
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 24.4.2007, 23:08   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Ngjan shumė me Monotheistin e CF-ve... veē zbukurimeve industriale. Po s'mė duket se do ngjisi kjo rrymė se ėshtė pasive, s'ka energji.
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 29.12.2007, 23:38   3
Art
 
Nuk m'duket se ngjan me "Celtic Frost"... kjo po ma ngjall njė dyshim se e ke ngu me boll vėmendje kėtė album.

Me qė ra fjala ky album m'ban me e pėrjetu "ferrin nė tokė". Osht i mbushun tėrbim kaq artistik... mban me u ndi triumfand epror mbi frymėn e fundit tė frustracionit. Kisha than se albumi ma i fort i MayheM osht ky masi qė nė disponimin e zakonshėm shumė m'pėrshtaten ato melodi plot energji fuqije sa qė m'bajn mu ndi zot porsa vallėzojn me ndjenjat e mia. Nuk kam fjal me e pershkru bukurinė madhėshtore tė kėtij albumi (kaos dhe rregull) :-D
Rrofshin!
  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 31.12.2007, 12:26   4
Vurkollak
 
Plako,totalisht je gabim,edhe ordo ad chao nese ska rrym,ateher ska asni BM band.Plotsisht kontravers mendim kam rreth ktij tendit,perkundrazi rifat kan shum energji ,dhe qdo ni element eshte aktiv,e jo pasiv,,sdi se qfar t shtyu t mendosh kshtu..Dhe mendoj se influenca me te mdhaja kan marr ne disa kenge prej albumit Divine Intervention,ku vet mayhem e kan cek me nje intervist,plus kur te analizojsh mir e vren edhe vet.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:10.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.