Kthehu   Kreu > Ulknir > Metal
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 20.4.2007, 22:11   1
Cjapi
anėtar/e
 
Cjapi
 
Anėtarėsuar: 7.2006

Doom/Death Metal Ahab


1 orė doom funeral nga Gjermania.


Ahab - The Call of the Wretched Sea (2006)
http://www.megaupload.com/?d=UF3ASE10

Ndryshuar sė fundmi nga Cjapi : 20.4.2007 nė 22:20.

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 21.4.2007, 21:04   2
mesdimr
MBARĖVAJTJA
 
mesdimr
 
Anėtarėsuar: 6.2001
Befasi kjo lloj muzike nė 2006. Ēa mė kujtun Disembowelment, nėpėr terr.


S'paska fund gremina.

Album fenomenal.

Ndryshuar sė fundmi nga mesdimr : 21.4.2007 nė 21:24. Arsyeja: nė dėgjim e sipėr

  Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 30.4.2007, 21:07   3
crukthi
 
Citim:
Thėnė nga Cjapi

Funeral Doom, Gjermani

Ahab - The Call of the Wretched Sea (2006)
Rrofsh Cjapo! Album i fuqishėm vėrtet.

Kjo rrymė duhet zbuluar se ka thesare tė fshehura. Nė fakt duhet njė gjendje shpirtėrore jo e zakonshme qė tė mund tė shijohet atmosfera. (Mundėsisht ne mes tė oqeanit nė njė natė para stuhisė..). Mė duket se dikur Legjioni ka hedh te dega vjetėr njė grup po kaq mistik sa AHAB qė mua me tėrhoqėn vėmendjen ndaj kėsaj rryme. Nqs nuk gaboj ishin Skepticism - Stormcrowfleet.
  Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 03:53.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.