Kthehu   Kreu > D1 > 1190-1478: Shtetet Arbėrore
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.4.2007, 03:08   1
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,

Bukuritė pėrrallore tė Jutbinės


Bjeshkė tė Jutbinės:

1. Bjeshka e Kuqe
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshka e Kuqe.jpg
Shikimet:	453
Madhėsia:	58,3 KB
NNJ:	540

2. Bjeshka e Madhe
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshka e Madhe.jpg
Shikimet:	444
Madhėsia:	122,1 KB
NNJ:	541

3. Bjeshkėt e Nalta
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshkėt e Nalta..jpg
Shikimet:	439
Madhėsia:	55,0 KB
NNJ:	542

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 22:57.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:10   2
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Bjeshkėt e Nalta

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshkėt e Nalta. (1).jpg
Shikimet:	425
Madhėsia:	63,5 KB
NNJ:	543

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshkėt e Nalta. (2).jpg
Shikimet:	423
Madhėsia:	62,5 KB
NNJ:	544

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshkėt e Nalta. (3).jpg
Shikimet:	419
Madhėsia:	65,7 KB
NNJ:	545

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:06.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:12   3
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
1. Bjeshkėt e Nalta
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Bjeshkėt e Nalta. (4).jpg
Shikimet:	409
Madhėsia:	56,8 KB
NNJ:	546

2. "Fort po shėndrit njaj diell e pak po nxe" - nė Lugjet e Verdha
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Dielli nė Fushėn e Likės.jpg
Shikimet:	403
Madhėsia:	18,2 KB
NNJ:	547

3. Fusha e Likės
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Fusha e Likės.jpg
Shikimet:	403
Madhėsia:	51,7 KB
NNJ:	548

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 22:58.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:15   4
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
1. Vend ku kroatėt pėsuan goditje tė rėnda nga kreshnikėt, prandaj gurin e quajtėn "Kulla e djallit".
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Kulla e tmerrit tė Kroatėve.jpg
Shikimet:	405
Madhėsia:	37,7 KB
NNJ:	549

2. Kullotat e Jutbinės ku verohej bagėtia.
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Kullotat e Jutbinės.jpg
Shikimet:	409
Madhėsia:	86,3 KB
NNJ:	550

3. Lugjet e verdha
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha.jpg
Shikimet:	416
Madhėsia:	68,7 KB
NNJ:	551

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 22:59.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:16   5
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Lugjet e verdha

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha (1).jpg
Shikimet:	398
Madhėsia:	84,4 KB
NNJ:	552

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha (2).jpg
Shikimet:	384
Madhėsia:	53,5 KB
NNJ:	553

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha (3).jpg
Shikimet:	386
Madhėsia:	56,6 KB
NNJ:	554

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:00.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:18   6
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Lugjet e Verdha

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha (4).jpg
Shikimet:	373
Madhėsia:	49,9 KB
NNJ:	555

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha (5).jpg
Shikimet:	376
Madhėsia:	74,4 KB
NNJ:	556

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Lugjet e Verdha (6).jpg
Shikimet:	372
Madhėsia:	60,9 KB
NNJ:	557

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:01.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:23   7
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
1. Rrezet e para tė diellit nė bjeshkėt e Jutbinės dhe mjegulla e mėngjesit nė Lugjet e Verdha
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Mjegulla nė lugjet e verdha gjatė lindjes sė Diellit.jpg
Shikimet:	386
Madhėsia:	50,0 KB
NNJ:	561

2. Qielli nė Lugjet e Verdha
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Qielli nė Lugjet e Verdha.jpg
Shikimet:	369
Madhėsia:	22,9 KB
NNJ:	563

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:02.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:26   8
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
1. Rrapi i Jutbinės
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Rrapi i Jutbinės.jpg
Shikimet:	369
Madhėsia:	72,5 KB
NNJ:	564

2. Rrezet e para tė lindjes sė diellit nė Bjeshkėt e Nalta
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Rrezja e parė e Diellit nė bjeshkėt e nalta.jpg
Shikimet:	367
Madhėsia:	25,1 KB
NNJ:	565

3. Rruga nga u larguan kreshnikėt, nga vatrat e tyre.
Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Rruga e kreshnikėve.jpg
Shikimet:	372
Madhėsia:	82,6 KB
NNJ:	566

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:03.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:28   9
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Shkambi i Bardhė

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Shkambi i Bardhė..jpg
Shikimet:	371
Madhėsia:	79,8 KB
NNJ:	567

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	Shkambi i Bardhė. (1).jpg
Shikimet:	372
Madhėsia:	67,1 KB
NNJ:	568

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:03.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 27.4.2007, 03:31   10
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Lidhja:

http://www.crometeo.net/site/index.p...60&lay_quiet=1
Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
I vjetėr 25.9.2008, 22:50   11
Kandhaon
anėtar/e
 
Kandhaon
 
Anėtarėsuar: 8.2006
Vendndodhja: Nė breshta, mes bredhave,
Ajo qė sot njihet si Fusha e Kėrbavės, Kreshnikėt e quanin "Lugjet e Verdha".

Nė hartė shihen Lugjet e Verdha tė vendosura mes bjeshkėve, ndėrsa Jutbina (djathtas-poshtė) e vendosur nė njė kodėr me pozitė strategjike.

Shtyp mbi foto pėr pėrmasat origjinale

Emri:	jutbina.JPG
Shikimet:	340
Madhėsia:	45,9 KB
NNJ:	1455

Ndryshuar sė fundmi nga Kandhaon : 25.9.2008 nė 23:04.

Kandhaon nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju duke cituar
Merr pjesė nė diskutim

Ora nė Shqipėri ėshtė 17:13.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2017
Dijeni · Kontakt · Prektora · Pyetje · Kreu
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.