Kthehu   Kreu > D2 > D2P
Ēėshtja u mbyll
 
Pėrdorimi i ēėshtjes
I vjetėr 27.1.2008, 15:30   1

Punim Nacionalizmi


Nacionalizmi ėshtė botėkuptimi se kombi ynė pėrbėn nė tėrėsinė e tij njė organizėm tė gjallė.
DBV nuk ėshtė nė linjė  
I vjetėr 27.2.2010, 09:39   2

Punim Kombi


Kombi ėshtė tėrėsia e njerėzve tė njė gjaku e vetėdijshme se pėrbėn tėrėsi dhe qė prodhon kulturė nė funksion tė ruajtjes dhe tė zhvillimit tė kėsaj tėrėsie.

_______
Gjak - Farė, popullatė relativisht e njėsuar, e dallueshme nga tė tjerat nė cilėsi dhe nė veēori tė trashėgueshme gjenetike e fizike, tė cilat zhvillohen nėn ndikimin e mjedisit.
Kulturė - Mjete (gjuha, dija, trojet, tė mirat materiale) dhe institucione (botėkuptimi, vlerat, sjelljet, doket, ritet, artet, arketipat, organizimi).
DBV nuk ėshtė nė linjė  
I vjetėr 16.3.2010, 07:56   3

Punim Trolli kombėtar


Kėto janė hartat qė paraqesin synimin e parė tė nacionalizmit shqiptar, emėrtimet kombėtare tė ndarjeve administrative qė pėrdorim ne si Vargmal dhe zonat operative.

DBV nuk ėshtė nė linjė  
Ēėshtja u mbyllVeēoritė e botimit
Ēėshtjet e reja nuk lejohen
Pėrgjigjet nuk lejohen
Bashkėngjitjet nuk lejohen
Ndryshimi i shkrimeve nuk lejohet

vB code ėshtė hapur
Ndijėzat janė hapur
Kodi [IMG] ėshtė hapur
Kodi HTML ėshtė mbyllur


Ora nė Shqipėri ėshtė 16:45.


vBulletin, Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Vargmal © 2001 - 2015 L

Drejtbotimi: Respekto punėn e tjetrit. Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet krijuesi dhe nyja pėrkatėse e faqes (ose vetėm kahu vargmal.org) ku gjendet lėnda e kopjuar. Nėse lėnda e hasur kėtu dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme nga mbajtėsi i tė drejtave tė lėndės.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, ky log pėrmban dhe lėndė me tė drejta lentori, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht nga mbajtėsi i tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė ndaj lėnde me tė drejta lentori, siē ky parashikohet nė Ligjin nr.9380, dt.28.4.2005, Nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes tė mėparshėm pėr marrje dijenish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.