Kthehu   Kreu

Historiku


Historiku pėr sistemin Mac OS

2012.08.25: V1 - Krijohet varianti i parė pėr Mac OS.


Historiku pėr sistemin Windows


2011.10.17: V1.17 - Shtohet mbėshtetje pėr sistemet 64 bit; instaluesi kalon nė trajtė Unicode.
2006.12.18: V1.16 - Shtohet shkurtesė pėr hapjen mė tė thjeshtė tė dritares sė zgjedhjes sė gjuhėve.
2006.08.06: V1.15 - Shtohen zanoret me theksim, germat gjermane dhe shenja tė tjera pėr pėrdorim reference. Pėrditėsohet instaluesi dhe ndihmėsi. Tasti [ ` ] luan tani rolin e theksuesit tė zanoreve dhe tė ndryshuesit duke zbehur pėrdorimin me [ ALT-GR ].
2005.11.15: V1.14 - Rishikohet partia e shenjave me [ ALT-GR ].
2004.11.26: V1.12 - Ndryshohet tipi i instaluesit.
2004.05.13: V1.11 - Shtohet skedar ndihmės nė trajtė .chm.
2004.05.10: V1.10 - Shtohen shenja tė tjera Unicode.
2004.04.26: V0.90 - Pėrfshihet nė instalues tė pavarur.
2004.04.10: V0.60 - Shtohen shenjat Unicode ©, ®, ™; kthehet w.
2004.03.13: V0.20 - Shtohen 3 zanoret e tjera hundore me tastin [ ALT-GR ].
2004.02.22: V0.15 - Shtohen zanoret hundore ā dhe ō; hiqet germa w.
2004.02.12: V0.10 - Varianti i parė mbi modelin QWERTY (kėmbehet y me z).

Shkarkoje pėr:

Windows


ndr
prktr117.exe
v1.17 (720 kb)

MD5:
d94a1de2ab02ac4cecb6b7dc22ea2cde


Mac OS


ndr
prktr1.zip
v1 (13 kb)

MD5:
6d43b073bae3b1cdcff7308123e26603

Ora nė Shqipėri ėshtė 01:00.

Pajtim RSS
Vargmal © 2001 - 2019
Dijeni · Prektora · Pyetje · Kreu

Redaksia: kontakt@vargmal.org
Drejtbotimi: Lėnda e hasur kėtu mund tė pėrdoret nė ēdo mjet pėrcjellės, me kusht qė tė pėrmendet se ėshtė marrė nga faqja vargmal.org ose qė tė jepet vendndodhja e saktė e plotė brenda kėsaj faqeje. Nėse lėnda e hasur nė kėtė faqe dėshirohet tė pėrdoret pėr arsye qė tejkalojnė drejtpėrdorimin dhe drejtbotimin, kėrkohet leje e posaēme pas marrėveshjeje me mbarėvajtėsit dhe/ose krijuesit.
Drejtpėrdorimi: Veē tė tjerash, nė kėtė faqe paraqitet lėndė me tė drejta krijuesi, pėrdorimi i sė cilės nuk ėshtė miratuar gjithnjė gjegjėsisht prej mbajtėsit tė tė drejtave. Megjithatė lėnda shtjellohet nė pėrpjekjen tonė pėr njohjen, kuptimin, bashkėfjalimin e arsimimin rreth ēėshtjeve qė kanė tė bėjnė me mjedisin, botėkuptimin, shkencėn, shoqėrinė njerėzore nė pėrgjithėsi dhe shoqėrinė shqiptare nė veēanti. Mendojmė se ky pėrbėn pėrdorim tė drejtė sipas ligjit nr. 9380, dt. 28.4.2005, nenet 9, 26, 27. Nė lidhje me ēka pararendi, paraqitja kryhet pa pėrfitim tregtar ndaj atyre qė kanė shprehur interes paraprak pėr marrje njohurish pėr arsye kėrkimore, arsimore a pėrdorimi vetjak nė pėrputhje ligjin.